MedyaFaresi MedyaFaresi

Belediyeden polise kumanya yok

İstanbul Belediyesi, Gezi Parkı ve Taksim Meydanı çevresinde bekletilen polislere dağıtılan kumanyayı kesti. Yiyecek ihtiyacını 23 Mayıs'tan beri kendi cebinden karşılayan polisler tepkili.

Eklenme: 30 Mayıs 2014 16:22 - Güncelleme: 24 Mart 2016 15:44

Radikal Gazetesi'nden Fatih Yağmur'un haberine göre Gezi Parkı ve Taksim Meydanı çevresinde tedbir alan polislere İstanbul Büyükşehir Belediyesi sıcak kumanya dağıtıyordu. Ancak polislerin ifadesine göre İBB, 23 Mayıs tarihinden itibaren kumanya dağıtımını kesti. Polisler 23 Mayıs’tan beri yiyecek ihtiyacını kendi cebinden karşılıyor. 

Mağdur edildiklerini ileri süren polisler, Emniyet tarafından verilen kumanyanın 2 ay önce kaldırıldığını belirtiyor. Taksim ve Gezi Parkı çevresinde görev alan polislere ise İBB tarafından sıcak kumanya dağıtımı yapılıyordu. Ancak polisler, 23 Mayıs 2014’ten sonra İBB’nin de kumanya dağıtımını kaldırdığını ifade ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü 'nün çeşitli birimlerinde görevli polisler, Taksim Gezi parkı ve çevresinde alınan Emniyet tedbirleri nedeniyle her gün saat 17.00 ile 23.00 saatleri arasında görev yapıyor