MedyaFaresi MedyaFaresi

Belçikalı güzelin kızdıran antilop pozu

Brezilya’daki Dünya Kupası’nda tribünde görüntülenmesinin ardından dev Fransız kozmetik ve güzellik firması L’Oreal’in model olarak anlaşma yaptığı Belçikalı Axelle Despiegelaere’in hayvan hakları savunucularını kızdıran bir fotoğrafı ortaya çıktı.

Eklenme: 11 Temmuz 2014 10:14 - Güncelleme: 03 Nisan 2016 23:48

Fotoğrafta Axelle, elinde tüfekle ölü bir antilobun başında görülüyor. The Sydney Morning Herald gazetesinin haberinde 17 yaşındaki genç kızın paylaştığı fotoğrafın Afrika’da çekildiği belirtildi. Axelle Facebook sayfasında yer alan bu fotoğrafı, Dünya Kupası'nda Belçika ile ABD arasında oynana maç öncesi, "Avcılık sadece ölüm kalım meselesi değildir. Bundan çok daha önemlidir. Bu fotoğraf yaklaşık bir sene önce çekildi... Bugün Amerikalıları avlamaya hazır olun" notuyla paylaştı. Axelle fotoğrafa yapılan eleştirel yorumlara cevaben "şaka yaptığını ve kimsenin üstüne alınmamasını istediğini" yazdı.

DÜNYA KUPASININ KAZANANI O OLDU

AXELLE DESPİEGELAERE FOTOĞRAFLARI

L’OREAL ÇİN’DEKİ TESTLER NEDENİYLE TEPKİ ALIYORDU

Halihazırda Çin’de hayvanlar üzerinde kozmetik testler yaptığı için hayvan hakları gruplarının hedefinde olan L’Oreal’in yeni modelinin ortaya çıkan bu fotoğrafları sonrası tavrının ne olacağı merak ediliyor.

 

İKİNCİ KENDALL JONES VAKASI

Birkaç gün önce Amerikalı Teksas Üniversitesi öğrencisi Kendall Jones, avladığı vahşi hayvanların fotoğraflarından oluşan bir Facebook sayfası oluşturduğu için sosyal medyada büyük tepki almış ve sayfa kapatılmıştı.