MedyaFaresi MedyaFaresi

Bekir Coşkun'u hükümet mi kovdurttu? AKP'den ilk açıklama!

AKP'nin önemli isimlerinden Hüseyin Çelik 'Bekir Coşkun'u hükümet kovdurttu' iddiasını canlı yayında yanıtladı.

Eklenme: 22 Eylül 2010 18:25 - Güncelleme: 29 Mart 2016 21:52
Bekir Coşkun'un Habertürk'ten kovulmasının perde arkası giderek açıklığa kavuşuyor. İddialara göre deneyimli yazsar hükümetten gelen baskılar sonucu bizzat Turgay Ciner tarafından kovulmuştu. AKP'nin önemli isimlerinden Hüseyin Çelik bu iddiayı canlı yayında yanıtladı.

CNN Türk ekranlarında Şirin Payzın'ın konuğu olan AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik konuya dair iddiaları yanıtladı. Payzın'ın 'Bekir Coşkun'u siz mi kovurdunuz?' sorusunu yanıtlayan Çelik şöyle konuştu:
 
"Biz de bu iddialardan çok rahatsız olduk. Ben bu konuyla ilgili bizzat Fatih Altaylı ve Turgay Ciner'i aradım. Bu işin aslı esası nedir?' diye sordum. Turgay Ciner'in bana söyledikleri şunlar oldu. Aynen aktarıyorum, 'üzerimizde Allah var, bu konuda hükümetten bir baskı değil bir telkin bile gelmedi. Bu durum patron olarak benim tasarrufumdur. Basın ilkelerimiz gereği bu arkadaşın işine son verilmiştir. Bekir Coşkun ilk değildir, gelenler gidenler olacaktır her zaman. Bunun hükümetle uzaktan yakından alakası yoktur.' bana aynen böyle demiştir.

Bekir Coşkun, 'ilk bertaraf olan ben oldum' diyerek bu olaydan bir kahramanlık çıkartmak istemektedir. Ülkede ne olursa hemen AK Parti'den bilmek doğru da değildir. Küresel ısınmadan da mı biz sorumluyuz?"