MedyaFaresi MedyaFaresi

Bekir Coşkun komşularına su verecek mi?

Takvim yazarı Bekir Hazar bugün köşesinde Cunda adasında susuz kalan tatilcileri kaleme aldı. Hazar, Bekir Coşkun'dan villasını neden komşularına açmasını istedi?

Eklenme: 15 Temmuz 2010 13:18 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 06:58

Takvim yazarı Bekir Hazar'ın bugünkü köşe yazısı...

"Suuu suuuu"

Bekir Coşkun güpe gündüz almış eline hortumu denize sıfır villasının bahçesini suluyor... Yer Ayvalık Cunda adasındaki muhteşem villardan oluşan Güneş sitesi... Ancak eyvah ki ne eyvah... Koskoca sitede ve civar sitelerin tamamında sular kesik... Millet kavurucu sıcakta "Suuu suuuu" diye inliyor.
Çünkü sitede sular kesik... Ancak gece 02.00'de iki saatliğine su veriliyor. Millet gece nöbetçisi olmuş banyo yapabilmek için.
Mecburen gecenin üçünde bahçe sulayanlar var sitede... Bekir Coşkun büyüğümüzün 5-6 tonluk deposu olduğu için onun gece su nöbetine çıkması gerekmiyor. Sitedeki ahalinin feryatlarını da görüyor ama köşesinde tek satır da yazmıyor... Çünkü belediye başkanı CHPli olunca herhalde yazmak gerekmiyor.
Tamam anladık CHPli'ye yazmasın. Ancak bir iyilik yap bari. Tonlarca su alan depoya sahipsin.
Hiç olmazsa gündüzleri site sakinlerine banyo için saray yavrusu villasını açıver... Bilirim adaşım Bekir abimiz hayırseverdir. Yapar bunu... Belediye Başkanına gelince... Yahu tam da tatilin ortasında kavrulan insanlara versenize suyu. Yok pompası bozuk, yok şurada arıza var diye bahaneler üreteceğinize çözüm bulsanıza. Bozuk pompa gece yarısı 02.00'de kendi kendine tamir olup sabah tekrar mı bozuluyor?. Ama ne?...
Foseptik derdi var, kanalizasyon yok... Üzerine bir de susuzluk... Milleti gece su bekçisi yaptınız... Ayıp ayıp...

Bekir Hazar - Takvim