MedyaFaresi MedyaFaresi

Bekir Coşkun, hangi kadın yazarı yanında istemedi?

Gazete Habertürk yazarı Bekir Coşkun'un çekilen reklam fiminde yayında duran bir kadın yazarı istemeyerek yerini değiştirttiği iddia edildi. İşte o kadın yazar.

Eklenme: 17 Kasım 2009 12:05 - Güncelleme: 25 Mart 2016 03:48

Gazete Haberturk'un yeni reklam filminin çekimleri sırasında tüm yazarların birlikte verdikleri poz hakkında enteresan bir iddia atıldı ortaya.

Aslında gazetenin yazarları biraraya gelmemişti bu toplu resmi vermek için. Tümüyle fotomontaj tekniğiyle hazırlanmıştı o fotoğraf.

İddiaya göre, televizyonlarda ve Habertürk'ün kendi internet sitesinde yayımlanan bu toplu fotoğrafta gazetenin başörtülü yazarı Nihal Bengisu Karaca, Yavuz semerci ve Bekir Coşkun'un tam ortasında duruken, bilboardlara çıkan gazete reklamında bir değişiklik yapıldı.

Başörtülü yazar Karaca, gazetenin diğer yazarı Balçiçek pamir'in yerine kaydırıldı, Pamir'de Karaca'nın yerine. Yani Bekir Coşkun'un hemen yanı başına...

Düzenlemek için tıkla

Reklamın bu ilk halinden hoşnut kalmayan Bekir Coşkun iddalara göre Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'ya, "Ben bu türbanlı kadını yanımda istemiyorum Fatih. Lütfen o kadını yanımdan kaldırın!" demiş.Ve reklam şirketi de çözümü büyük kentlerin bilboardlarını süsleyen yeni tasarımda Nihal Bengisu Karaca'yı, Balçiçek Pamir'in yerine kaydırararak bulmuş...

İddiaya göre, Nihal Bengisu Karaca yönetime, "Bu değişiklik için sizden açıklama bekliyorum" demiş...

 

 

Sivilmedya