MedyaFaresi MedyaFaresi

BBC, NTV'yle ortaklığını bu bülteni yayınlamadığı için bitirdi!

MEDYAFARESİ ÖZEL / VİDEO- BBC, BBC Türkçe'nin Dünya Gündemi programını yayımlamayan NTV'yle ortaklığın askıya alındığını açıklamıştı. Peki o bülten neydi..

Eklenme: 15 Haziran 2013 17:56 - Güncelleme: 01 Nisan 2016 16:50

Serdar CEŞEN / Medyafaresi.com

İşte NTV’nin yayınlamadığı BBC bülteni!.. VİDEO

BBC Türkçe’nin bülteninde Türk medyasının sansür uygulamaları üzerine yapılan bir röportaj ve NTV Kriz Masası’ndan Ahmet Yeşiltepe’nin açıklamaları yer alıyordu..

Türk medyasının Gezi Parkı protestoları sırasındaki tutumu ve yayınları eleştiriliyordu...

BBC, NTV ile ortaklığını askıya aldı!

BBC Küresel Haber Dairesi Başkanı Peter Horrocks’un ise açıklaması şöyleydi:

"BBC, NTV’nin bugün yayımlanmak üzere hazırlanan Dünya Gündemi programını yayımlamama kararı üzerine NTV’yle ortaklığını derhal yürürlüğe girmek üzere askıya almıştır.

BBC’nin yayıncılığına herhangi bir müdahale kesinlikle kabul edilemez. Türkiye’deki durumun uluslararası kaygı yarattığı bir dönemde BBC’nin tarafsız yayıncılık hizmeti bütün okurları, izleyicileri ve dinleyicileri için yaşamsal önem taşımaktadır.

BBC Türkçe, Türkiye’deki gelişmeler de dahil olmak üzere dünyada olup bitenleri izleyip, bütün platformlarda okurları, izleyicileri ve dinleyicilerine tarafsız, dengeli haberler ve analizlerle aktarmayı sürdürecektir.

BBC Türkçe’nin televizyon programı internet sitesi bbcturkce.com üzerinden izleyicilerine ulaşmaya devam edecektir.

BBC Türkçe ayrıca okur ve izleyicileriyle sosyal medya ortamında Facebook ve Twitter üzerinden de iletişim kurup, bu platformlardan farklı görüşleri aktarmayı sürdürecektir."