MedyaFaresi MedyaFaresi

''Baykal'dan öç alınıyor!''Gazete manşetlerinde yine Baykal var!

Bugünkü gazete manşetlerinde yine Deniz Baykal'ın istifası yer alıyor. İşte manşetler ve ayrıntıları.

Eklenme: 14 Mayıs 2010 09:57 - Güncelleme: 20 Aralık 2015 16:46

İşte gazetelerin bugünkü manşetleri....

HÜRRİYET
Baykal'dan öç alınıyor

Geçmişte CHP Genel Sekreterliği yapan Kültür ve Turizm Bakanı Günay, kaset skandalının Baykal'dan öç alma operasyonu olabileceğini söyledi.

MİLLİYET
Kemal'le zor

Baykal'ın kurmayları Kılıçdaroğlu'nun liderliği için "partiyi bir arada tutmakta zorlanır" telkininde bulunuyor. Ancak Baykal bugün Kılıçdaroğlu'yla görüşecek. Ne diyeceği büyük merak konusu.

 VATAN
"Siyasi hayatı 4 yıl önce biterdi"

Erdoğan'ın eski basın danışmanı Ahmet Tezcan'dan tartışma yaratacak iddia: 4 yıl önce bir sol derginin Baykal'la ilgili yayınını Erdoğan engelledi, yolsa Baykal'ın siyasi hayatı biterdi.

RADİKAL
12 Eylül'ün rövanşı 30 yıl sonra 12 Eylül'de

Türkiye, 12 Eylül darbesi sürecindeki suçlara yargı yolunu da açan Anayasa paketini kabul edip etmediğine, 30 yıl sonra aynı gün karar verecek.

CUMHURİYET
Hesap tutmadı

Halkoylaması yasasını seçim yasası olarak nitelendiren Yüksek Seçim Kurulu, 60-120 gün tartışmasına nokta koyarak anayasa değişikliğine ilişkin yasanın referanduma sunulma tarihini 12 Eylül 2010 olarak belirledi. Kararla AKP'nin "temmuzda referandum' öngörüsü boşa çıktı.

AKŞAM
MİT'in kasası alarm veriyor

Ekonomik kriz, MİT'i de vurdu. 2009 Faaliyet Raporu'nda parasızlıktan yakınan MİT, "Kısıtlı bütçe misyon ve vizyona engel oluyor" dedi.

SÖZCÜ
Delegeyi değil seçmeni dinle

Sözcü, halkın nabzını tuttu. Yüzde 80'i "Baykal'ın istifasını takdir ediyoruz ancak dönmemeli" dedi. Çoğunluk Kılıçdaroğlu'nu istiyor.

HABERTÜRK
İnsanlık bitti iddianamesi

"Hayata Dönüş"te şok iddia: Mahkumlardaki mermi yaraları bıçakla genişletildi. İşkence mi, delil karartma mı bilinmiyor.

SABAH
12 Eylül rövanşı

12 Eylül Anayasası'nda değişiklik yapan paket, tam 30 yıl sonra 12 Eylül Pazar günü referandumda halkın oyuna sunulacak.

POSTA
Erdoğan cesur bir lider

Başyazarımız Mehmet Ali Birand, Erdoğan'ın bugün başlayacak kritik Atina ziyareti öncesi Yunan Başbakanı ile konuştu.

BİRGÜN
Aklama operasyonu

Hayata Dönüş operasyonunda emir verenlerin iddianameye girmemesi tartışılıyor.

TERCÜMAN
Komplo ters tepti

CHP Lideri Deniz Baykal'ın istifasıyla yaşanan depremin ardından AKAM'ın yaptığı kamuoyu araştırmalarından, vatandaşların yüzde 84'ü "Baykalsız CHP yürümez, geri dönmeli" diyor.

YENİ ŞAFAK
Sınırsız ortaklık

Türkiye ile Rusya arasında yeni bir döneme imza atıldı. Vize ve enerji konusunda varılan mutabakat Ankara ve Moskova'nın elini güçlendirirken, 100 milyar dolarlık ticaret hedefinde ise 17 anlaşma devreye girdi.

ZAMAN
Türkiye'nin AB'ye girmesi için birlikte çalışacağız 
 
Türkiye-Yunanistan ilişkileri tarihî bir dönemeçten geçiyor. Başbakan Tayyip Erdoğan, bugün 10 bakan ve 100 işadamını taşıyan 3 uçakla Atina'ya gidiyor.