MedyaFaresi MedyaFaresi

Baykal Bahçeli ile ne görüştü?

CHP’nin Meclis Başkan adayı Deniz Baykal, liderler turuna bugün saat 11.00’de Bahçeli ile başladı. Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü. Görüşmeden sonra açıklama yapan Baykal, ''Kendisini ayrıca önemli siyasi temaslar konusunda bilgilendirdim, görevimi yaptığımı...

Eklenme: 26 Haziran 2015 12:18 - Güncelleme: 26 Şubat 2016 19:18

CHP tarafından TBMM Başkanlığına aday gösterilen Antalya Milletvekili Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi TBMM'deki makamında ziyaret etti.
Saat 11.00’de gelen Deniz Baykal’ı Devlet Bahçeli, MHP grup odasının kapısında kapıda karşıladı.

Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü.

Bahçeli ile gerçekleştirdikleri görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Baykal, Bahçeli ile siyasi temaslar konusunda görüşme gerçekleştirdiklerine değinerek, "Sayın Devlet Bahçeli ile TBMM Başkanlığı'na aday bir milletvekili olarak bu ziyareti yaptım. Kendisine Meclis başkanlık yönetimine dair anlayışımı, Türkiye'deki siyasi tabloyu nasıl gördüğümü, ne gibi sorumlulukların bize düştüğüne inandığımı aktardım. Kendisini ayrıca önemli siyasi temaslar konusunda bilgilendirdim. Görevimi yaptığımı düşünüyorum. Seçime giderken önemli bir partimizin genel başkanı olarak Sayın Bahçeli'nin bu konuları benim ağzımdan duymasına ihtiyaç vardı, diye düşünüyorum. Benim için çok yararlı bir görüşme oldu. Sayın Bahçeli'ye tekrar teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Açıklamalarının ardından son tur için Bahçeli'den destek alıp almadığı sorulan Baykal, "Onları konuşmadık. Ayrıntıları konuşmadık" dedi.

Bir gazetecinin Bahçeli ile aralarında görüşülen siyasi temasların detaylarını sorması üzerine Baykal, "Bilgim dahilinde olan önemli görüşmeler, temaslar konusunda bende var olan bilgileri Sayın Bahçeli'ye aktardım" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nu saat 14.30’da Çankaya Köşkü’nde ziyaret edecek olan Baykal, saat 16.00’da Demirtaş’la bir araya gelecek.