MedyaFaresi MedyaFaresi

Baydemir'e canlı yayında şok! Konuşması jet sesiyle kesildi!

MEDYAFARESİ VİDEO- Canlı yayına katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in tepesinde Hava Kuvvetleri'nin jetleri uçtu.

Eklenme: 03 Eylül 2010 13:47 - Güncelleme: 01 Nisan 2016 22:28
CNN Türk'te dün akşam yayınlanan 5N 1K programına Diyarbakır'dan konuk olan Baydemir, Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı.

KONUŞMALARI BASTIRDI


Baydemir, Diyarbakır'a gelecek olan Başbakan Erdoğan'ın programıyla ilgili konuşurken, savaş uçaklarının gürültüsü işitildi. Operasyona çıkan uçakların çıkardığı sesin şiddeti o kadar fazlaydı ki, konuşmaları ekran başında izleyenler duyamadı.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

"JETLER KONUĞUMUZ OLUYOR"

Baydemir, işte tam bu sırada "Bu arada uçaklar uçuyor sesini duyuyor musunuz bilmiyorum?" diye sordu. Özdemir de "Biz ne zaman Diyarbakır'a bağlantı yapsak konuğumuz ve jetlerle oluyor." diye karşılık verdi. Baydemir konuyla ilgili sözlerini şöyle tamamladı:

"İNŞALLAH BİR GÜN SADECE EĞİTİM İÇİN UÇARLAR"

"Halen Diyarbakır'ın kanayan yarasını aşamadık maalesef. İnşallah referandumdan sonra köklü bir barış tartışması, ortak paydalarda buluşma çabası sonuç verir ve bu uçaklar sadece eğitim için uçarlar. Belki de sivil havaalanına kavuşur Diyarbakır. Belki de Sayın Başbakan yarın uluslararası trafiğe açık bir havaalanı sözü verir."

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN