MedyaFaresi MedyaFaresi

Baydemir, Erdoğan ile arasında geçen o diyaloğu anlattı!

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır Belediyesini ziyaret etti. Osman Baydemir'in yanı sıra DTK eş başkanı Ahmet Türk, Esat Canan, Sırrı Sakık ve Leyla Zana karşıladı

Eklenme: 16 Kasım 2013 13:17 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 14:30

ERDOĞAN’DAN DİYARBAKIR BELEDİYESİ’NE ZİYARET -VİDEO-

DİYARBAKIR’DA TARİHİ GÜN -FOTO GALERİ-

Yaklaşık yarım saat süren görüşemeden sonra Baydemir ve vekiller Başbakanı uğurladı. Baydemir görüşmöe sonrası yaptığı açıklamada ’esprili, hoş bir ziyaret oldu’ dedi.

Baydemir görüşme sonrasında yaşanan ilginç diyaloğu anlattı:

’Başbakan’ın ilk Diyarbakır ziyareti oldu. Sayın Başbakan ben giderayak geldiniz daha önce gelseydiniz bir kaç pojemiz vardı onları anlatma şansım olurdu.’

’Hafif raylı sistem projesi konusunda kendisini bilgilendirdik. Herhalde benden sonra da ilgili Bakanlıkların da katkısıyla bu proje gerçekleşme şansı olur’ dedi.

Ahmet Türk de diyaloğun önemli olduğunu, artık müzakereye geçilmesi gerektiğini belirterek, ’Kürtlerin taleplerini içselleştirerek bu kritik süreç aşılabilir ve çözüm yolunda önemli bir adım olabilir’ dedi.

Türk, ’Barzani için ’Amed’ (Diyarbakır) için önemli.Kendisinin de Amed’de olması önemli biz sorumluluğumuzu yerine getireceğiz, misaverperverliğimizi göstereceğiz. Tartışılacak çok şey var ama bugün tartışacak değiliz.Kendisine Rojova’da kendi evini köyünnü korumaya çalışan halkın kararlığını ifade edeceğiz’ diyerek Barzani’nin gelişini değerlendirdi.

Barzani ve Şivan Perver Kürtçe sloganlarla karşılandıVatan