Abone Ol

Batman'da yağmura rağmen Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlemiş olduğu Batman Kutlu Doğum etkinliği yaşanan büyük coşkunun ardından sona erdi.

Batman'da yağmura rağmen Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları platformu 2015 Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu Batman Kutlu Doğum etkinliği yoğun bir katılım ve yaşanan büyük coşkunun ardından sona erdi.

Okunan ilahi ve marşlar eşliğinde getirilen tekbirler ve okunan salavatlarla programda heyecan adeta doruğu çıktı.

Sık sık tekbirlerle kesilen programda sanatçı Özcan Atsat, Bilal Dalkılıç, Bilal Güler Peygamber Sevdalıları Platformu Kız ve erkek çocuklardan oluşan iki ayrı çocuk grubunun ilahi okuduğu ilahilerle büyük bir coşku yaşandı.

Okunan ilahiler sonrası Kürtçe bir konuşma yapan bölge âlimlerimden Molla Münir Şanlı, Allah’ın yolundan başka diğer bütün yolların batıl olduğunu belirten Molla Şanlı, “Biz kime hizmet etsek bu dünyada kalır. Biz Allaha hizmet etsek onun kulu olsak hem dünyada hem ahirette karşılığı var. Bizim Peygamberimizle aramızda 1400 yıl geçti ama sevgisi hala kalbimizde var. Peygamberimiz Allah’ın emrini söyledi kimsenin minnetini almadı. Bütün dünyayı karşısında aldı. Büyüklük buradadır. Onun bu büyüklüğü davasına olan bağlılığıdır. Peygamberimiz Allah’ın emrini yerde bırakmamak için bütün varını yoğunu feda etti. Kurana hakaret edilse asla Muhammed (as) kabul etmezdi. Onun askeri ve adamı da yoktu. İnsanlar neden arkasında durdu. Çünkü Allaha olan bağlılığıydı. İslam davasını yaymak hiç kolay da değildi. Onun başına bütün sıkıntılar geldi ama pes etmedi. Onun ve sahabelerinin samimiyeti çoktu.” ifadelerini kullandı.

“Bizim de sahabeler gibi davaya sarılmamız lazım”

Hz. Ebubekir ve diğer sahabelerin bütün zulümlere rağmen yine de Peygamberin yolundan çıkmadıklarını vurgulayan Molla Şanlı, sahabelerin tüm sıkıntılarını bir kenara bırakarak,  sadece Peygambere olan aşk ve muhabbetlerini merkeze aldıklarını ve her şeylerini davalarına kurban ettiklerini söyledi.

Molla Şanlı,  “ Sahabelerin ona bağlılığı fazlaydı. Peygamberimize zenginlik ve makam vaat etiller ama o davasını bırakmadı. Dünyanın bütün güzelliklerini elinin tersiyle itti. Davası dünya olmadığı için kabul etmedi. Eğer güneş ve ayı elime verseniz yine de bu davamdan vazgeçmem dedi. Allah’ın davası nasıl ki büyüktür o da bu büyüklüğü bildi. Allah’ın davası rahat ve bolluk içinde değil. Allah’ın davası çok zordur. İslam davası bedel ister. Biz onun yolundan ve sevgisinden her yerde bahsedelim onun davasını evimizde ve anlatalım. Onun hayatını hayatımızdan uzaklaştırmayalım. Bugün küfür bizi Muhammedî sevdadan uzak tutmak istiyor. Ama biz Hüseyinler ve Saidler gibi bu davaya canımızı vereceğiz ve bu yoldan dönmeyeceğiz. Bu halkımız Müslümandır onlara anlatalım. Allah bu sevgimizi kendisi için hayırlı kılsın.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşma sonrası okudukları ilahilerle kalabalığı okudukları ilahilerle coşturan özlem ajans sanatçılarına etkinliğe iştirak eden Batmanlılar tekbir ve salavatları ile iştirak eti.

Program Kuran Nesli Platformu Başkanı Mehmet Ali Altun’un okuduğu dua ile son buldu.

(Fatih Akgül/ Said Çelik – İLKHA)