MedyaFaresi MedyaFaresi

Başrol oyuncusuna bisiklet hediye edildi

KONYA'nın Akşehir İlçesi'nde çekimleri sona eren 'Mavi Bisiklet' filminin çocuk başrol oyuncusu Selim Kaya'ya mavi renkli bisiklet hediye edildi.

Eklenme: 23 Şubat 2015 23:15 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 21:54

Babasını kaybetmiş bir çocuğun anneannesi ile birlikte yaşama tutunma hikayesi ve çocuğun mavi bir bisiklet alma hayalinin anlatıldığı 'Mavi Bisiklet' adlı filmin çekimleri Akşehir İlçesi'nde gerçekleşti. Filmi memleketinde çekmekten mutluluk duyduğunu belirten yönetmen Ümit Köreken, film çekimlerinin bugün sona erdiğini belirtti. Türk- Alman yapımı bir film olduğunu kaydeden Köreken, filmin Türkiye’nin ilk çocuk filmlerinden biri olma özelliğini taşıdığını söyledi. Köreken, ''Filmimizin çekimlerini tamamladık. Şimdi post prodüksiyon dediğimiz aşama var. Filmimiz tamamlandıktan sonra yaz aylarında festivallere katılacak. 2016 yılının başlarında da filmimiz inşallah vizyona girecek'' dedi.

Ali rolünü canlandıran Akşehirli çocuk başrol oyuncusu Selim Kaya’ya çekimlerin son gününde, filmin adını taşıyan mavi renkli bisiklet hediye edildi. Kaya'nın rolü gibi gerçek hayatta da bir bisikletinin olmasını hayal ettiği belirtildi.