MedyaFaresi MedyaFaresi

"Başörtüsü eşlerin ayıplarını örtmez sadece saçlarını örter!!!" Ne demek bu?

Medya Faresi yazarlarından Serra Huzur CHP Lideri Baykal'ın TBMM'de kavga çıkaran sözlerine tepki gösteriyor. "Kimse size "sizin eşleriniz açık o yüzden ayıpları var" dedi mi ki?"

Eklenme: 26 Aralık 2006 11:53 - Güncelleme: 03 Mart 2016 03:36

Bugünün gündeminde CHP lideri Baykal'ın ifadeleri ilk sırada yer alıyor. "Başörtüsü eşlerin ayıpları örtmez sadece saçlarını örter". Hadi bu ifadeleri açalım: Başörtülü eşler melek değildir, onlarında hataları olabilir. Doğru mu doğru. Ama bu tespit ne için gerekli. Yani ülke meseleleri ile ne ilgisi var? Kimse size "sizin eşleriniz açık o yüzden ayıpları var" dedi mi ki siz,  örtünün altında veya örtüye rağmen gelişebilecek ayıplara vurgu yapıyorsunuz?

 

Gelelim AKP'li ve çoğunun eşi kapalı olan vekillere. Onlar neden hiddetleniyorlar? Kimse onların eşine namussuz mu dedi? Evet . Doğrudan olmasa da  onların da "ayıpları" olabileceklerini ifade etti. Vekiller bunu böyle anlamak da haklılar. Ama biliyorlar ki bu bir oyun. Yani niyete baktığın zaman kimse kimsenin eşinin ayıbının derdinde değil. O yüzden galeyana gelmek yerine zekice bu olaylara yaklaşabilen kazanacaktır.

Bu durumda söylenebilecek tek bir cevap var. Başı açık bir insanın ayıbı olamaz mı? Elbette olur. Onların olduğu gibi başörtülü olanlarında ayıbı olabilir. Bu zaten o örtenlerin inandığı yapının felsefesinde vardır. "Kul kusursuz olmaz".

 Ayıpları araştıran zihniyetin, bunları başörtülü  Ã?Â? açık olmaya rağmen sınıflandırmaya kalkması ile, ne kadar sığ bir noktaya doğru ilerlediği ortadadır.

Bu konunun ortaya atılması  çağdışı bir durumdur. Erdoğan ise bu olaya cevap verirken Baykal'a seçim de  o örtülü ayıplılara ihtiyacı olacağını ifade ederek, yaptığı hatayı göstermiş, ve kendisinden beklenen hiddeti ifade etmek yerine, bu oyunu kurallarına göre oynamaya niyetli olduğunu adeta güler geçercesine belirtmiştir. Diğer yandan bu saldırı, örtülü ayıplıları tekrar AKP tarafından sahiplenilmek durumuna getirdiği için CHP bir kez daha kaybetmiştir.