MedyaFaresi MedyaFaresi

Başörtülü polislerden suçüstü! Çekirge bu kez sıçrayamadı!

Eyüp Sultan Camii'nde namaz kılan kadınların çantalarının çalındığını öğrenen Güven Timi ekipleri hırsızlık yapan kadını suç üstü yakalayarak gözaltına aldı.

Eklenme: 18 Haziran 2011 12:26 - Güncelleme: 17 Mart 2016 01:02

Eyüp Sultan Camii'nde son 2 aydır, kadınların namaz kıldığı bölümden çok sayıda çanta çalındığı bilgisine ulaşan Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı A Bölgesi Güven Timi Ekipleri camiyi takibe aldı. Güven timi ekiplerinde görevli kadın polisler, başörtüsü takarak camide kadın için ayrılmış olan namaz kılma yerini 1 buçuk ay düzenli olarak izledi.

Camiye giren-çıkan kadınları inceleyen polisler, Ayşenur K.(33)'in sık sık camiye eli boş olarak gelip, farklı çantalarla çıktığını belirledi. Takibe alınan A.K'nın namaz kılan kadınların çocuklarını, "Evladım, namaz kılanın önünden geçmek günahtır. Ben çantamı şurada uttum. Onu bana getirir misin" diyerek kandırdığı ve çocukların getirdiği çantaları çaldığı belirlendi.

Çaldığı çantaları caminin başka bir bölümünde, yanında getirdiği poşete koyarken yakalanan A.K, güven timi ekiplerince göz altına alınarak Eyüp Polis Merkezi Amirliğine götürüldü. Yapılan sorgulamasında A.K.'in 1 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, ayrıca 2 ayrı suçtan aramasının bulunduğu ve çok sayıda sabıkasının olduğu belirlendi. A.K'nın polise verdiği ifadesinde uyuşturucu bağımlısı olduğu ve uyuşturucu alabilmek için camide namaz kılan kadınların çantalarını çaldığını söylediği belirtildi.