MedyaFaresi MedyaFaresi

Başbuğ'a memur diyen Taraf yazarının hapsi isteniyor!

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a \"devlet memurusun\" diyen Rasim Ozan Kütahyalı 2-5 yıl arasında hapisle yargılanıyor.

Eklenme: 18 Kasım 2010 11:36 - Güncelleme: 07 Ocak 2016 04:00
"Devlet adamı değilsin devlet memurusun İlker Başbuğ" diye yazan Taraf gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'ya 301'den dava açılmasına Adalet Bakanlığı onay verdi.

Türk devleti ve kurumlarını aşağıladığı ileri sürülen Kütahyalı'nın 2 ile 5 yıl arasında hapsi isteniyor.

Önümüzdeki günlerde başlayacak yargılama Kütahyalı'nın sert tepkisini çekti. Kararı "skandal" olarak nitelendiren Küthyalı şunları söyledi:

"Bir devlet memuruna devlet memuru dediğim için onun nezdinde bütün orduyu aşağılamış olarak kabul ediliyorum. Böyle bir şey yok. Bu tarihe skandal olarak geçer. Bu davada hüküm giyersem hem Türkiye Cumhuriyeti hem Genelkurmay hem de Türk yargısı rezil olacaktır."

Davaya nedeniyle yaşadığı şaşkınlığı gizlemeyen Kütahyalı şöyle devam etti:
"Sayın Başbuğ devlet memuru değil de nedir? Başbakan'a sorumlu olmayan bir adam mıdır? Eğer böyleyse bunu öğrenelim. Ben Genelkurmay Başkanlarını devlet memuru olarak biliyorum. Ben yanlış biliyorsam bunu bana söylesinler."

TARAF'TAN DESTEK

Taraf gazetesi Kütahyalı'nın sözlerinin arkasında durdu. Adalet Bakanlığı'nın yargılama için verdiği izin gazetede, "301 kere Memursun" başlığı ile verildi.