MedyaFaresi MedyaFaresi

Başbakan'ın Fatih Altaylı'ya hediye ettiği kedi neden ve nasıl öldü?

Milliyet Fatih Altaylı'ya Başbakan Erdoğan'ın hediye ettiği Van Kedisinin ölümünü polisiye bir bakışla haberleştirdi. Peki bu bir kaza mıydı, yoksa perde arkasında başka bir şey mi vardı?

Eklenme: 12 Ağustos 2007 10:08 - Güncelleme: 23 Mart 2016 08:18

First kedi Cancan'ın hazin sonu- MİLLİYET

O, bir dönem Türkiye'nin hakkında en çok konuşulan kedisiydi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisine Van'da hediye edilen kediye Cansu adını vermiş ve ona Başbakanlık Resmi Konutu'nda bir süre gözü gibi bakmıştı.
Erdoğan, Resmi Konut'tan neredeyse her gün kaçan ve Başbakanlık personelini sokak sokak peşinden koşturan Cansu için mavi gözlerini kastederek "Fenerbahçe Fenerbahçe bakıyor" demişti.
Erdoğan, Cansu ile baş edemeyince, çareyi kedisini gazeteci Fatih Altaylı'ya vermekte bulmuştu. Cansu, Altaylı'nın kızı Zeynep'e doğum günü hediyesi olarak verilince Çankaya'daki Başbakanlık Konutu'dan ayrıldı ve Altaylıların İstanbul'daki evine taşındı. Altaylı ailesi, ilk iş olarak Cansu'nun adını Cancan olarak değiştirdi.
Cancan'ın dillere destan yaramazlıkları Altaylı'ya, "Ben de ilk fırsatta Başbakan'a hediye olarak bir fil göndereceğim" dedirtecek boyuttaydı. Altaylı bir ABD gezisi dönüşünde Cancan'ı Erdoğan'a şikâyet etmiş ve "Evde her şeyi kırdı döktü" demişti.
Ancak Cancan, artık hayatta değil.

Kavgada havuza düştü

Altaylı, Yeni Harman dergisi'ne yaptığı açıklamada, Cancan'ın ölümünü şöyle anlattı:
"Evden hep kaçıyor ama gece yarısı dönüyordu. Genelde kavga dövüş dönüyor. Ben don paça sokağa fırlayıp kavgayı ayırıyorum ve bizimkini eve alıyorum. Geliyor bizim yatağa, Hande ile benim aramda yatıyor. Bir gece gelmedi. Sabah ara ara yok. Öğleden sonra 3 ev yandaki komşunun bahçıvanı geldi. Cancan gece kavga ederken bir diğer kediyle beraber komşunun havuzuna düşmüş. Evde kimse olmadığı için duyan da olmamış. Çıkamamışlar. Sonra..."
Öyle gözüküyor ki, Altaylı'ya bir daha Başbakan'dan hediye yok.
Etiketler : fatih altaylı