MedyaFaresi MedyaFaresi

Başbakan Yıldırım'ın yüzüğünün sırrı ortaya çıktı

Başbakan Binali Yıldırım'ın parmağından çıkarmadığı taşlı yüzüğün ilginç bir anısının olduğu ortaya çıktı. Bir şehit yakını tarafından, "bunu her zaman takın" ricasıyla hediye edilen yüzük, Yıldırım'ın vazgeçemediği aksesuarı haline geldi.

Eklenme: 06 Temmuz 2016 21:39 - Güncelleme: 06 Temmuz 2016 21:41

Başbakan Yıldırım, son dönemde parmağından çıkarmadığı koyu renk taşlı yüzüğün hikayesini gazetecilerle paylaştı.

Yıldırım, İzmir'de bir süre önce katıldığı şehit cenazesinde, aileye taziyelerini ilettiği sırada yanına yaklaşan ve öğretmen olduğunu öğrendiği şehit yakınıyla bir süresohbet etti.

Şehit yakını daha sonra "kendisine yakın bulduğunu" belirterek, Yıldırım'a yüzükhediye etti ve "bunu her zaman takın, çıkarmayın" ricasında bulundu. Şehit yakını, "Sizi televizyondan izleyeceğim, yüzüğe bakacağım." dedi.  Hediyeyi alan Başbakan Yıldırım, o günden itibaren yüzüğü takıyor.

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN TELEFONUNDA FARKLI UYGULAMA

Başbakan Yıldırım'ın kullandığı cep telefonundaki ayrıntılar da dikkat çekici. Eşi ve torunlarıyla çektirdiği fotoğrafı, telefonunun ekranında kullanan Yıldırım'ın, başkanlığını yaptığı 65. Hükümet'in kaç gündür görevde olduğunu sayan bir uygulama da telefonunda yer alıyor. Başbakan Yıldırım, hükümetin görevde bulunduğu gün sayısını bu uygulamayla takip ediyor.