MedyaFaresi MedyaFaresi

Başbakan Yıldırım'dan Mehmetçik'e bayram ziyareti

Binali Yıldırım, Tunceli programı kapsamında 4. Komando Tugay Komutanlığı ile Jandarma Bölge Komutanlığını ziyaret ederek, Mehmetçik ile bir araya geldi.

Eklenme: 15 Haziran 2018 23:39 - Güncelleme: 15 Haziran 2018 23:41

Yıldırım, Tunceli programı kapsamında 4. Komando Tugay Komutanlığı ile  Jandarma Bölge Komutanlığını ziyaret ederek, Mehmetçik ile bir araya geldi.

Ziyarette bir konuşma yapan Başbakan Yıldırım, Mehmetçik'in Ramazan  Bayramı'nı tebrik etti. Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Yıldırım,  "Vatandaşlarımızın can güvenliği, huzuru için gece gündüz demeden fedakarca  teröre karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Özellikle son 2 yılda terörle  mücadelede büyük mesafe aldık. Bugün topraklarımızda artık bölücü terör örgütü  istediği gibi at oynatamıyor." dedi.

"VATAN SİZE MİNNETTARDIR"

Dağlar ve meraların vatandaşa açıldığını belirten Yıldırım, şöyle  konuştu: "Vatandaşlarımız, yurdun her köşesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı  olmaktan, ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmaktan büyük bir gurur duyuyor ve büyük  bir özgüvenle yurdun her köşesinde rahatlıkla seyahat edebiliyorlar. Bu noktaya  gelinmesinde şüphesiz komutanlarımız başta olmak üzere Jandarma Özel Harekat,  Polis Özel Harekat, Özel Kuvvetler, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri, polis, bekçi,  güvenlik korucularının ve bütün kahraman Mehmetlerin büyük emeği, katkısı var.  Vatan size minnettardır. Millet size minnettardır."

Daha sonra polis telsizini alan Yıldırım, anons geçerek Tunceli'de  görev yapan polislerin bayramını kutladı. Başbakan Yıldırım, bölgede bayramda mesai yapan polislere, "Değerli  emniyet teşkilatımız bayramınızı tebrik ediyor, fedakarca yaptığınız bu  görevlerden dolayı hepinizi tebrik ediyor, alınlarınızdan öpüyorum. Allah yar ve  yardımcınız olsun. 80 milyonun duası, desteği sizinledir." mesajını iletti.

Bunun üzerine "Sayın Başbakanımız sağ olsunlar." yanıtı alan Yıldırım,  "Siz de sağ olun, Allah'a emanet olun." karşılığını verdi.