MedyaFaresi MedyaFaresi

Davutoğlu: Kimse şov yapmaya kalkmasın!

Başbakan Davutoğlu, Diyanet'i ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

Eklenme: 13 Kasım 2015 13:41 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 02:52

Başbakan Davutoğlu, Diyanet'i ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Başbakan Davutoğlu kara operasyonlarıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine ise, "Türkiye'ye dönük ne tehdit olursa oraya göre bir çalışma olur. Ama şuan için Türkiye'nin herhangi bir kara hazırlığı yok. Uluslararası toplum Suriye krizine bir çözüm bulmalıdır. Bu çözüm için uluslararası toplumla birlikte üzerine düşeni yapar. Ancak Türkiye'ye yönelik bir saldırı olursa Türkiye kimseden yetki almadan gereken önlemleri alır" açıklamasını yaptı.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Diyanet işleri başkanlığının birliğimiz bütünlüğümüz için büyük katkıları olmuştur. bu ezeli ve ebedi birliktelik için büyük gayret gösteriyorlar. Yurt dışında da çok önemli faaliyet yürütüyorlar. islam kardeşliği dolayısıyla yürüttüğü faaliyetler konusunda kendilerine müteşekkirim.

7 Haziran'dan farklı olarak hükümet kurma anlamında çok net bir tablo var. Bütçe takvimi olarak ele alındığında da biran önce hükümetimizin kurulması gerekiyor. Bizim süratle hükümetimizi kurup bütçe takvimini hazırlamamız gerekiyor. Bütçeyi en kısa sürede geçirmemiz lazım. Var olan yasayla hükümeti kuracağız. Bakanlar Kurulu değişikliği yasa ile olur.

"KİMSE ŞOV YAPMAYA KALKMASIN"

Biz 23 Temmuz'da barış ve huzur operasyonu başlattığımızda ki, hala devam ediyor, "huzur geri gelene kadar mücadele devam edecek" demiştik. O zaman Silvan'daki operasyonlarımızı eleştirenler, seçimler için yapıldığı iddiasında bulunmuşlardı. Ancak Türkiye'de tek bir silahlı terörist kalmayana kadar bu mücadele sürecek. Kimse şov yapmaya kalkmasın. Silvan'da nasıl bir yığınak yapıldığını biz biliyoruz. Silvan'da nasıl bir yığınak yapıldığını biliyoruz. İçişleri Bakanı ile görüştüm Silvan dahil Türkiye'deki faaliyetler hakkında bilgi aldım. Kararlılığımızı kimse test etmesin. İnsani yardım konusunda da her konuda tedbir alınmıştır. En kısa sürede bu operasyonun tamamlanması için de tedbirler alınıyor. Önemli ölçüde mesafe alındı.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NDAN KARA OPERASYONU AÇIKLAMASI

Türkiye'ye dönük ne tehdit olursa oraya göre bir çalışma olur. Ama şuan için Türkiye'nin herhangi bir kara hazırlığı yok. Uluslararası toplum Suriye krizine bir çözüm bulmalıdır. Bu çözüm için uluslararası toplumla birlikte üzerine düşeni yapar. Ancak Türkiye'ye yönelik bir saldırı olursa Türkiye kimseden yetki almadan gereken önlemleri alır.