MedyaFaresi MedyaFaresi

Barlas'tan Aydın Doğan'a uyarı! Gezi'yi desteklemeyin..

Sabah yazarı Mehmet Barlas Aydın Doğan'a Gezi eylemleriyle başlayan süreç için seslenerek \"yazarlarını uyar\" çağrısında bulundu..

Eklenme: 20 Eylül 2013 10:05 - Güncelleme: 23 Mart 2016 17:12

Mehmet Barlas, Aydın Doğan’dan yazarlarına bir çağrı yapmasını istedi ve "Yeni bir uyarı şart" dedi.

İşte o yazının bir kısmı;

Sürekli yanılgı
Gezi eylemlerinin ilk kuşak saf ve temiz direnişçilerinin yerine geçen profesyonel şiddet eylemcilerinin bırakın siyasete yön vermelerini, siyaseti etkilemeleri bile mümkün değildir. Bu gerçeğin ışığında özellikle medyanın, şiddet eylemlerinin amplifikatörü rolünden hızla sıyrılması şarttır.
Medyanın siyaset üzerindeki etkisinin fazla olmadığını geçmiş dönemlerdeki her seçim sonucu ile anlamış olmamız gerekiyor. Bir avuç insanın tepede birbirleri ile çekişmeleri, seçim sandıklarına yansımıyor. Kendilerini en akıllı ve en etkili kişiler olarak gören köşe yazarlarının, ne tür siyasi yanılgılara sözcü olduklarını defalarca görmedik mi?
Türk siyasetinin geleceğini belirleyecek olan 50 milyon seçmen, siyasi partilerden hizmete dönük yarış, demokratik rekabetin nezaket kurallarına uyum ve Türkiye’nin yarınına dönük güven duygusunun pekiştirilmesini bekliyor.

Yeni bir uyarı şart
Bu açıdan hepimizin sayı ile kendimize gelmemiz şarttır.
Hatırlarsınız... "Barış Açılımı" başladığı zaman Aydın Doğan gazetelerinin yazarlarına mektup yazıp, açılımı sabote etmemeleri için onları uyarmıştı.
Bu tür bir uyarının sokak eylemlerinin desteklenmemesi veya körüklenmemesi konusunda da tekrarlanmasının sayılamayacak kadar çok yararı var.
Bizden hatırlatması...

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN