MedyaFaresi MedyaFaresi

Bari iftar yemeğinde sus! Egemen Bağış'a protesto şoku!

Egemen Bağış, AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı'nca halka verilen iftar yemeğinde yeni Anayasa paketi ile ilgili konuşurken, protestoyla karşılaştı.

Eklenme: 26 Ağustos 2010 10:41 - Güncelleme: 03 Mart 2016 03:00
Bağış, yeni Anayasa paketinin vatandaşa özgürlük getireceğinden bahsederken, iftar yemeğinde propaganda yapmamasını isteyen protestocular, polis tarafından gözaltına alındı.
Egemen Bağış, AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı'nın Büyükdere Mahallesi sakinlerine Çelik Gülersoy Parkı'nda verdiği iftar yemeğine katıldı. AKP Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı tarafından kapıda karşılanan Bağış, masaların arasında dolaşarak vatandaşları selamladı. İftar yemeğinin ardından yapılan duadan sonra yeni Anayasa paketinin vatandaşlara getireceği özgürlüklerden bahseden Egemen Bağış, iki kişinin protestosuyla karşılaştı. Protestoculardan biri, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Bağış'a verilen iftar yemeği için teşekkür ettikten sonra propaganda yapmasının yanlış olduğunu söyledi. Protestocu, "İftar yemeğine geliyorsunuz ama bize burada propaganda yapıyorsunuz. Burada propaganda yapmayın. İlk önce yakılan, yıkılan ormanların hesabını verin" dedi.

Egemen Bağış konuşmasına devam ederken protestoculara, "Gelin burada konuşalım. Biz sizin kimler olduğunuzu biliyoruz. Sizler provokatörsünüz. Sizler Numan Kurtulmuş'u da protesto eden kişilerdensiniz. Burası protesto yeri değildir" diyerek karşılık verdi.
Sözlü protestolarını sürdüren iki kişi, sivil polislerce yaka paça dışarı çıkarılarak, polis ekibine teslim edildi. Protestocularla birlikte arkadaşları olduğu belirlenen ve polisin sert tavrına tepki gösteren bir kişi de gözaltına alındı. Polis merkezine götürülmek için polis otosuna bindirilmek istenen protestocular ile polis arasında küçük çaplı arbede yaşandı. Yaka paça polis ekip otosuna konulan protestocular gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.