MedyaFaresi MedyaFaresi

Bandırma'da volkan gibi patlama

Balıkesir'in Bandırma ilçesi şehir çöplüğünde metan gazı sıkışmasından dolayı yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kontrol altına alınmaya çalışılan yangında zaman zaman patlamalar meydana geliyor.

Eklenme: 07 Temmuz 2014 22:48 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 00:52

Bandırma şehir çöplüğünde saat 19.00 sıralarında metan gazı sıkışmasından dolayı yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle alevler kısa sürede çevreye yayılırken metangazı sıkışması nedeniyle bazı bölgelerde zaman zaman patlamalar meydana geldi. Gökyüzünü kısa sürede yoğun duman kapladı. Bandırma'nın her bölgesinde görülürken alevler Balıkesir ve Bandırma'dan gelen İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınmaya başlandı. Alevlerin çöplük dışına çıkmaması için bölge su ile ıslatıldı. İtfaiye ekipleri tarafından yangına kum ve toprak dökülerek müdahale edildi.

Bandırma Belediye Başkan Vekili Erhan Elmastaş yangının metan gazı sıkışmasından dolayı saat 19.00 sıralarında meydana geldiğini belirterek kısa sürede ekiplerimiz alevlere müdahale ederek kontrol altına almaya çalıştılar şu an için çevreyi tehlike altına sokacak bir durum yok dedi.