MedyaFaresi MedyaFaresi

Bakanlıktan karşılıksız kira yardımı geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında maliklere yardımda bulunacak.

Eklenme: 24 Temmuz 2013 02:33 - Güncelleme: 30 Mart 2016 16:24
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm projesi kapsamında vatandaşlara karşılıksız mali destek sağlamaya devam ediyor. Devletten kira ve taşınma bedeli yardımları için talepte bulunan kiracı ve maliklerin sayısı her geçen gün artıyor. Halihazırda İstanbul'daki 501 yeni başvurunun tamamı prosedüre uygun bulunur ve bakanlıktan son onaylar da çıkarsa mülk sahiplerine 5 milyon 206 bin 500 TL, kiracılara ise 72 bin 800 TL'lik kira ve taşınma yardımında bulunulacak.
Bakanlık, İstanbul'da kira talebinde bulunan mal sahiplerine 18 ay boyunca 650 TL kira yardımında bulunuyor. Riskli yapılarda oturan kiracılara da taşınmaları için defaten 1.300 TL'lik yardım sağlanıyor. Bu yardımlarla beraber bakanlık kentsel dönüşüm kapsamında İstanbulllulara 6 milyon TL'nin üzerinde mali destek sağlamış olacak.

GÜN SAYIYORLAR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre bugüne kadar İstanbul genelinde toplam 70 malik, 68.900 TL kira yardımı aldı. İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'ne başvurarakkira talebinde bulunan 445 mülk sahibi ve taşınma yardım talebinde bulunan 56 kiracı banka hesaplarına yardım paralarının yatırılması için gün sayıyor. Bakanlıktan onay çıkmasıyla, İstanbul genelinde yardım alan hal sahipleri ve kiracıların sayısı 571'e ulaşacak.
 
Akşam