MedyaFaresi MedyaFaresi

Bakan Pakdemirli'den 4 kişinin öldüğü sel için yorum: Allah'ın işi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'daki sel bölgesine gitti.

Eklenme: 19 Haziran 2019 15:23 - Güncelleme: 19 Haziran 2019 15:29

Pakdemirli, 4 kişinin öldüğü, 6 kişinin de kayıp olduğu sel ve heyelan için "Uyarılarımızı yaptık ama en nihayetinde bu işler Allah'ın işi, nereden ne olacağını da bilemiyorsunuz" dedi.

Trabzon’da yaşanan sel nedeniyle Trabzon’un Araklı ilçesinde incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Araklı Kaymakamlığı önünde yaptığı açıklamada HES (Hidroelektrik Santrali) borusunun patladığı bilgisinin gerçek dışı olduğunu öne süren Pakdemirli “Yani sel, taşkın ve heyelanla ilgili saat 12 civarında uyarılarımızı yaptık ama en nihayetinde bu işler Allah’ın işi, nereden ne olacağını da bilemiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Soylu ise selde 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin de kayıp olduğu bilgisini paylaştı. Kayıp arama çalışmalarının devam ettiğini aktaran Soylu, heyelandan dolayı iki derenin birleşerek tahribat yarattığını, 4’ü kullanılmakta olan toplam 7 binanın selde yıkıldığını söyledi.

Pakdemirli de kayıp kişiler arasında Araklı Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, DSİ (Devlet Su İşleri) çalışanları olduğunu ifade etti.