MedyaFaresi MedyaFaresi

Bakan Pakdemirli'den İzmir yangını açıklaması: Bir köy boşaltıldı

İzmir'in Karabağlar ilçesinde ve Muğla'nın Milas ilçesinde yangın çıktı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, konuyla ilgili açıklama yaparak, "Karabağlar'da bir köyü boşaltma kararı aldık." dedi.

Eklenme: 18 Ağustos 2019 19:50 - Güncelleme: 18 Ağustos 2019 20:42

İzmir'in Karabağlar ilçesinde ve Muğla'nın Milas ilçesinde yangın çıktı. Yangınların sebepleri henüz belirlenemezken, söndürme çalışmaları sürüyor.

3 HELİKOPTER İLE MÜDAHALE EDİLİYOR

İzmir'in Karabağlar ilçesine bağlı Tırazlı Mahallesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına, 4 helikopter ve 30 arazöz ile müdahale devam ediyor. İzmir'in Urla ilçesinde çıkan orman yangınına, 3 helikopter ve 14 arazözle müdahale ediliyor. Alınan bilgiye göre, Yağcılar ile Demircili mahalleleri arasındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle Demircili Mahallesi yönüne ilerledi. Yangına, 3 yangın söndürme helikopteri ve 14 arazözle müdahale ediliyor. Yangını söndürmek üzere çevre illerden takviye ekiplerin istendiği öğrenildi. Urla Kaymakamı Önder Can, yaptığı açıklamada, yangın nedeniyle yoğun duman altında kalan Demircili Mahallesi'nde tahliye çalışması başlatıldığını bildirdi.

BAKAN PAKDEMİRLİ HELİKOPTERLE HAVADAN İNCELEDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Karabağlar Limontepe Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda saat 13.00 sıralarında çıkan yangını helikopterle havadan inceledi, söndürme çalışmalarını denetledi. Bakan Pakdemirli, dün İzmir'in Menderes ilçesinde çıkan ve soğutma çalışmaları süren yangını da havadan inceledi.

BAKAN PAKDEMİRLİ: BİR KÖY BOŞALTILDI

Bakan, Pakdemirli yaptığı açıklamada, "Hava araçlarının müdahalesi kolay olmuyor. 70 Km'ye varan rüzgar yangınları büyüttü. 4 noktada yangın var, en önemlisi İzmir Karabağlar'da. Karabağlar'daki yangınla ilgili 1 köyün boşaltılması kararı aldık." ifadelerini kullandı.