MedyaFaresi MedyaFaresi

Bakan Lütfü Elvan'dan Murdoch'a sert tepki

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan'dan Rupert Murdoch'ın skandal tweetine sert cevap geldi.

Eklenme: 11 Ocak 2015 21:24 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 17:46

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, bir medya patronunun Fransa'daki terör saldırıyla ilgili açıklamaları konusunda, "Bu twiti atan kişinin hastalıklı bir ruh hali olmalı diye düşünüyorum. Fransa'daki saldırıları gerçekleştiren zihniyet ne kadar tehlikeli ise bu zihniyet de o kadar tehlikelidir" dedi.

Bakan Elvan, partisinin Isparta İl Kongresi'nin ardından bir gazetecinin, "Dünyaca ünlü bir medya patronu Fransa'daki terör saldırıları ile ilgili 'Bütün Müslümanlar sorumludur. Bu cihat anlayışı bitmedikçe bütün Müslümanlar sorumludur' diye bir twit attı, açıklama yaptı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz' şeklindeki sorusu üzerine, konuyu yeni öğrendiğini söyledi.

Ünlü televizyonun sahibinden skandal mesaj!
 
"Sanırım şöyle bir ifade kullanmış, 'Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama içlerinde büyüyen cihatçı kanserin farkına varıp ortadan kaldırılana dek onlarda sorumlu sayılmalıdır' şeklinde" diyen Elvan, şöyle konuştu:
 
"Ancak bu sözler karşılığında şunu ifade edebilirim. Bu twiti atan kişinin hastalıklı bir ruh hali olmalı diye düşünüyorum. Fransa'daki saldırıları gerçekleştiren zihniyet ne kadar tehlikeli ise bu zihniyet de o kadar tehlikelidir. İslam dini barış dinidir, kardeşlik dinidir. Bu insanları kınıyorum. Bu şahsiyetin, bu kişinin derhal tüm İslam dünyasından Müslümanlar'dan özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum." AA