MedyaFaresi MedyaFaresi

Bakan Eroğlu: AB Türkiye'den çekiniyor, işin özü budur

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "AB kapısında bekletilmek teknik bir husus değil, siyasi bir meseledir bizden çekiniyorlar" dedi.

Eklenme: 27 Kasım 2016 13:02 - Güncelleme: 27 Kasım 2016 13:08

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "AB kapısında bekletilmek teknik bir husus değil, siyasi bir meseledir. Türkiye'den çekiniyorlar, işin özü budur" dedi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'da bir düğün salonunda gerçekleştirilen AK Parti 73'üncü İl Danışma Meclisi İstişare Toplantısı'na katıldı. Toplantıya Afyonkarahisar milletvekilleri Hatice Özkal ve Ali Özkaya, Belediye Başkanı AK Partili Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile ilçe ve belde başkanlarının yanı sıra partililer de katıldı.
 Bakan Eroğlu, anayasa değişikliğinde TBMM'de referandum için gerekli olan 330 milletvekili sayısına ulaşılacağına, referandumda da halkın cumhurbaşkanlığı sistemini kabul edeceğine inandığını belirtti. 
Türkiye'nin AB ile yaşadığı sorunların siyasi olduğunu savunan Bakan Eroğlu, AB'nin Türkiye'yi yıllardır oyaladığını kaydetti. Bakan Eroğlu şöyle konuştu:
"Şu anda Türkiye, AB'nin son zamanlarda aldığı ülkelerin ekonomik durumundan çok daha iyi. Hukukun üstünlüğü ve diğer ekonomik şartlar hepsi uygun. AB kapısında bekletilmek teknik bir husus değil, siyasi bir meseledir. Türkiye'den çekiniyorlar, işin özü budur. Çünkü biz büyük bir milletiz. Büyük işler başarıyoruz. Türkiye hızla büyüyor."
Toplantının ardından Bakan Eroğlu, açılışı için Afyonkarahisar Belediyesi'nin yaptırdığı Mehmet Sami Hancıoğlu Masal Parkı'na geçti.