MedyaFaresi MedyaFaresi

Bahçeli'den Erdoğan'a: ''Tıpış tıpış Yüce Divan'a gidecek''

Devlet Bahçeli Kırşehir'de katıldığı referanduma 'hayır' mitinginde Başbakan Erdoğan'a yüklendi.

Eklenme: 08 Ağustos 2010 18:10 - Güncelleme: 18 Aralık 2015 06:14
Kırşehir'de referanduma 'hayır' mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milletten aldığım destek gerçekleşirse, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yüce divana götürmezsem namerdim. Başbakan Gediktepe'de çöktüğün gibi yüce divanda da çökeceksin" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırşehir'de düzenlediği mitingde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Ülkeyi karış karış gezerek referanduma 'hayır' mitingini sürdüren MHP lideri Bahçeli, Kırşehir meydanında yaklaşık 200 partiliye hitaben yaptığı konuşmasında halktan 'hayır' sözü aldı. Bahçeli, "Yeni anayasa değişikliğinin bu şekide çıkmayacağını defalarca hatırlatmamıza, öneriler sunmamıza rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve dar bir kadro, bu değişiklik üzerinde ısrar etmiştir. 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan halk oylaması, inatla dar kadro ile uzlaşma zemini hazırlamadan Başbakan Recep tayyip Erdoğan'ın kibiri ile gerçekleştirilen bir anayasa değişikliğinin sunulması günüdür. Bu anayasa Türkiye'nin anayasası değil, Recep Tayyip Erdoğan anayasasıdır" dedi.

Yeni anayasa ile PKK'nın siyasallaşma anahtarının açılacağını söyleyen Bahçeli, "Her gün bir Mehmetçik şehit oluyor, amansızca terörle mücadele veriyor siz ise çıkmışsınız PKK'nın siyasallaşmasını sağlayan ihanete imza atıyorsunuz. Bu olacak iş değil" ifadelerini kullandı.

YAŞ kararları ile ilgili konuşan MHP Lideri Bahçeli, "YAŞ kararları ile TSK'nın yönetim komuta kademesini bazı amaçlar için ne gerekiyorsa onu yaparak Türkiye'yi bir çıkmaza sokuyorlar. silahlı kuvvetlerdin hepsini sorgulamaya yöneltiyorlar. Sana ayıklama diyen yok ancak silahlı kuvvetleri yargıda oynadığın oyun gibi yıpratma ve oynama" şeklinde konuştu.

GEDİKTEPE'DE ÇÖKTÜĞÜN GİBİ YÜCE DİVAN'DA ÇÖKECEKSİN
Milletten aldığı desteğin gerçekleşmesi halinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yüce divana göndereceğine söz veren MHP Lideri Bahçeli, "Başbakan iktidar değişikliğinde tıpış tıpış yüce divana gidecektir. Bugüne kadar yaptığın yolsuzluğun, saltanatların hesabını vereceğin günü korkusuyla anayasa mahkemesini AK Partileşmeye, Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'nun yandaş haline getirmeye gayret gösteriyorsun.

Başbakan çıkmış alaylı alaylı 'beni yüce divana götüreceklermiş, biz beyaz gömleği giydik' diyor. Sayın Başbakan sen eskiden de milli görüş gömleğini giymiştin. Giydiğin yeni tişörtünün önünde AB arkasında ise ABD yazıyor. Şimdi kalkıyorsun yiğitlik taslıyorsun. Milletten aldığım destek gerçekleşirse seni yüce divana götürmezsem namerdim. Yüce divan yolunda çökeceksin aynen Gediktepe'de çöktüğün gibi" dedi.

İHA