MedyaFaresi MedyaFaresi

Bahçeli'den Erdoğan'a korkunç suçlama!!! Ortalık fena karışacak!!!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan, azdırdığın terörün, şehit kanlarının, ümit verdiğin bölücülüğün, yağmaladığın milli servetlerin hesabını çok yakında vereceksin" diye konuştu.

Eklenme: 11 Temmuz 2007 16:48 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 19:52
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''devletin imkanlarını kullanarak meydan meydan gezdiğini'' söyledi. Bahçeli, ''Erdoğan bizi siyasi terörle suçlamaktadır. Siyasi tarihimizin en büyük siyasi teröristi ve kundakçısı bizatihi kendisidir'' dedi.
      Bahçeli, partisinin Kırşehir'de düzenlediği mitingde hükümetin düzenlediği TOKİ mitinglerini eleştirdi.
      MHP lideri, "Bu TOKİ mitinglerinde Milliyetçi Hareket'e ve şerefli mazisine dil uzatabilme cüretini göstermektedir. Başbakan son dönemde de dengesini kaybetmiş gözüküyor. Kafası çok karışık, zihni çok bulanık, hezeyandan hezeyana koşmaktadır. Son olarak bizi siyasi terörle suçlamaktadır. Siyasi tarihimizin en büyük siyasi teröristi ve kundakçısı bizatihi kendisidir" diye konuştu.
      Bahçeli, "Seçim süresince devlet terörü boyutlarına ulaşan hukuk ve ahlak dışı baskı rejimini kurmuştur. Devletin tüm imkanları, AKP'nin emrine sokulmuştur. Emniyet güçleri üzerinde görülmemiş bir baskı kurulmuştur. Devlet memurları AKP'nin siyasi kampanyasına alet edilmiştir. Kampanyaya katılmayanlar ise kıyıma uğratılmıştır. Gerçek bu iken Başbakan'ın sizi, bizi siyasi terörle suçlaması tam bir pişkinlik ve yüzsüzlük örneğidir" şeklinde konuştu.
     
      "Başbakan'ın son ümidi, Barzani ve PKK'dır"
      Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın PKK terörü ile mücadelede devleti acze düşürdüğünü, PKK'nın temsilcileriyle seçim sonrası ortaklık kurmaya hazırlandığını savundu.
      Devlet Bahçeli, "Başbakan'ın son ümidi, Barzani ve PKK'dır. Ancak, korkunun ecele faydası yoktur. Başbakan ve arkadaşları için oyun bitmiştir. Başbakan Erdoğan, azdırdığın terörün, şehit kanlarının, ümit verdiğin bölücülüğün, yağmaladığın milli servetlerin hesabını çok yakında vereceksin" diye konuştu.
      MHP lideri Erdoğan'ı şu sözlerle eleştirdi:
      "Sayın Başbakan'a sesleniyorum: Sen bizim geçmişimizle uğraşacağına, kendi geçmişine bak. Sen değil misin Cumhuriyet'in değerlerine karşı çıkan, şehide 'kelle', katile 'sayın' diyen, çiftçiye 'al ananı git' diyen, PKK'nın demokratik cumhuriyet zırvası projesini ortaya koyan, Türkiyelilikten bahseden? Sen değil misin, vatanını bölmeye çalışanlarla kol kola giren? Sen tüccarlık yaparken, sinsi sinsi Cumhuriyetle hesaplaşırken, Milliyetçi Hareket'in şerefli mensupları Türk vatanı ve devleti için bedel ödüyordu. Sen önce azdırdığın bölücülüğün hesabını ver. Sen önce sattığın vatan topraklarının bedelini öde." Milletin AK Parti'ye tek başına iktidar gücü vermesine rağmen cumhurbaşkanını bile seçemediklerini belirten Bahçeli, bu beceriksizliğin hesabını Başbakan Erdoğan'ın vermesi ve başka yerde sorumlu aramaması gerektiğini kaydetti
Etiketler : tayyip, bahçeli