MedyaFaresi MedyaFaresi

Bahçeli: Ülkücüye haydut demek şerefsizliktir!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisisinin genel merkezinde basın açıklamasında bulundu.

Eklenme: 08 Ağustos 2019 14:11 - Güncelleme: 08 Ağustos 2019 14:15

Bahçeli, İYİ Parti'ye ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çok sert ifadelerle yüklendi.

Bahçeli, İYİ Parti Kurultayı'na bir çağrıda bulunmuştu. Bahçeli'nin yaptığı çağrıya, Meral Akşener'in gülerek yanıt vermesine karşılık olarak da bir açıklama yapan Bahçeli, "Bu davetim ve çağrım geniş yankı uyandırdı. Bu çağrıya küstahça gülenler, sonunda göreceklerdir. İP'te ülkücülerin ve milliyetçilerin yeri yoktur. İP, fikirsiz, hedefsiz, MHP'den intikam almak için kurulmuş hastalıklı bir siyasi bünyedir" dedi.

"İP'in başkanı Türk milletine yalan söyledi. İP, zaman kaybıdır, arızalıdır, sakıncalıdır. Pensilvanya'nın ileri karakoludur. Ülkücüye haydut demek şerefsizliktir" diyen Bahçeli, "Kimliksiz ve dönekler zamanı geldiklerine hesap vereceklerdir" diye ifade etti.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

"Dışişleri Bakanı'nın açıkladığı Yeniden Asya açılımını önemsemekle birlikte bir ayağımızla Doğu'ya bir ayağımızla Batı'ya basmak en iyi cevap olacaktır.

Dünya üzerinde düşük ve yüksek yoğunluklu çatışma, anlaşmazlık yaşanan ülkelerin tamamı Türk coğrafyası ile yakınlığı vardır. 52 ülkede kriz ve çatışma devam etmektedir. Bir kısmında dönem dönem silahlı çatışmalar yaşanmaktadır. İsraf diz boyu, kontrolsüz tamahkârlık korkunç boyutlardadır. Yüz milyonlarca insanın boğazından bir lokma zorla geçerken, bir grup sefa sürmektedir.

Müslüman nüfusun artışından korkan çürük Haçlı kafası, İslam’ın sorgulanması, tahribini projelendirmektedir. Kapanmamış hesaplar her fırsatta tedavüle sokulmaktadır. İslam toplumalrının adalet, huzur ve istikrar içinde nasıl yaşadığı, aklı, vicdanı ve basireti olan her insanın kabulüdür.

Özellikle Roma Kulübü'nün 1972'de yayımlanan raporda hristiyan nüfusun müslümanları geçeceği açıklanmıştır. Orta Doğu'ya müdahalenin nedenlerini uzaklarda aramaya gerek yoktur.

İdlib mayın tarlası gibidir.Çevremiz zifiri karanlıktır. Ülkemizi terörizmle sustıracağını sanan gafiller çok yakında anlayacaklardır. Terör örgütleri yaptırım baskıları, darbe girişimleri Türk milletini haklı davasından döndüremeyecektir. Türk milleti mazlumların umut ışığıdır. Türkiye bölgesinde parlayan yıldızdır, uyanmış bir devdir. 

Terör örgütlerine kim yardım ve yataklık yapanlar Türk milleti ile tanışacaktır. "

Davetim ve çağrım geniş yankı uyandırdı. Bu çağrıya küstahça gülenler, sonunda göreceklerdir. İP'te ülkücülerin ve milliyetçilerin yeri yoktur. İP, fikirsiz, hedefsiz, MHP'den intikam almak için kurulmuş hastalıklı bir siyasi bünyedir.

İP'in başkanı Türk milletine yalan söyledi. İP, zaman kaybıdır, arızalıdır, sakıncalıdır. Pensilvanya'nın ileri karakoludur. Ülkücüye haydut demek şerefsizliktir.

Kimliksiz ve dönekler zamanı geldiklerine hesap vereceklerdir.