MedyaFaresi MedyaFaresi

Bahçeli Twitter'dan seslendi: Üzülmeyin...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından milletvekili adaylıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 09 Nisan 2015 22:11 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 12:08

Milliyetçi Hareket Partisi  Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından 7 Haziran Genel Seçimleri’nde partisinden milletvekili adayı gösterilen ve aday listesine alınmayan partililer hakkında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, milletvekili aday listesi belirlenirken genç ve kadın adaylara önem verildiğini vurgulayarak, hem 7 Haziran sonrasının hem de geleceğin titizlikle planlamasının yapıldığını belirtti.

LİSTEYE GİREMEDİM DİYE ÜZÜLMEYİN

MHP Lideri partisinden milletvekili adayı gösterilen ve aday listesine alınmayan partililere ise,‘’Hiç kimse listeye giremedim diye üzülmemeli, girdim diye de abartılı ve afaki sevinç gösterilerine tevessül etmemelidir. Nefisler aşılmadan, egolar yenilmeden, benlik eritilmeden nimet bildiğimiz, bir ömür adadığımız vatana ve millete hizmet edilemeyecektir. “Ben” diyen, “Ben”i öne çıkaran, dünyevi çıkarlara aldanan, benden sonrası tufan anlayışında olan yanlıştadır, yanlış yoldadır. Dava insanı olmak yüksek haslet ve haysiyet gerektirir. Ufunetli vicdanlar, bayağı hırslar, bayat hevesler, dağınık arzular davayla bağdaşmaz’’ ifadelerini kullandı.

İHA

 Partilerin il il milletvekili aday listeleri