MedyaFaresi MedyaFaresi

Bahçeli: Biz beka sorunu diyoruz ama gerçek sorun belli oldu: Kemal, Meral, Temel, hepsi beş harfli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Biz Türkiye'de beka sorunu diyoruz ama gerçek sorun belli oldu. Kemal, Meral, Temel... Hepsi beş harften oluşan bir ittifakın kapsamı içerisinde bulunan anlamlı isimler olarak dikkat çekiyor" dedi.

Eklenme: 13 Mart 2019 15:19 - Güncelleme: 13 Mart 2019 15:21

Bahçeli, önceki akşam Kırıkkale mitinginin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre Bahçeli, "İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Denizli'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a göndermede bulunarak vatandaşlara ‘teröristler' ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı da Akşener ile ilgili soruşturma başlatılmasını istedi, siz ne düşünüyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Çok yanlış ve talihsiz bir açıklama. Böyle konuşma sırası kendisine geldiği bir anda cumhurbaşkanın ismini kullanarak 'Denizlili teröristler nasılsınız?' demek siyasetle bağdaşmayacak bir anlayıştır. Onun içinde Cumhurbaşkanı zannediyorum kendi kişisel hakkını koruyacak tarzda bir müdahale yaptırmak istiyor. Avukatlarına talimat vermiş, 'bu olayın üzerine gidin bakalım. Ben bunu söyledim mi söylemedim mi?'… Bu tartışmanın içerisine siyaseti bütünüyle dahil etmek doğru olmaz. Bir takım şeyler farklılaşmaya başlar."

Bahçeli, "Biz Türkiye'de beka sorunu diyoruz ama gerçek sorun belli oldu Kemal, Meral, Temel… Hepsi beş harften oluşan bir ittifakın kapsamı içerisinde bulunan anlamlı isimler olarak dikkat çekiyor" dedi.