MedyaFaresi MedyaFaresi

Bahçeli'den flaş açıklama: Trump'ın ağzını kapatmadığınız müddetçe konu kapanmaz

MHP il başkanları toplantısında açıklamalarda bulunan MGP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çıkarlarımızın akıntısına hiç kapılmadık. Yarım asırdır dediğimizi yaptık. Yapacaklarımızın vaadini verdik. Akşam yanıp, sabaha dönmedik. Asla eğilmeyeceğiz, biliniz ki asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Eklenme: 17 Ocak 2019 13:11 - Güncelleme: 17 Ocak 2019 13:21

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İl Başkanları Toplantısı'na katıldı.

Burada bir konuşma yapan Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Dava adamı inanç ve iman adamıdır. Dava adamı samimiyet ve dürüstlük adamıdır. MHP'nin il başkanları daavsını özümsemiş hayatının manası haline getirmiş muhterem şahsiyetlerdir. Siyasi dolandırıcılar siyaset cambazları kendi kendine avunup yalanla oyalansınlar, bizim meselemiz vatandır. 

Dedikoduyla geçirecek vakit yok. Bekleyecek hal ve hak da yoktur. Sürekli hareket halinde olacağız, bir adım önde bulunacağız. Sorumluluğumuz haklikaten ağırdır. Türkiyemizin çözmesi gereken sorunları vardır ve karşınızdadır. İhmal ihanete kapı açmaktır. Siyasetin doğru olması kadar doğru siyasetin yapılması da tarihi önemdedir.

Yarım asırdır dediğimizi yaptık. Sabah doğup akşam solmadık. Akşam yanıp sabaha sönmedik. Köprüye gelmeden geçmeye çalışmadık. Hep ülkücü kaldık, ülkücü olarak hayata gözlerimizi yumacağız. Asla dönmeyeceğiz, asla vazgeçmeyeceğiz. 24 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçti. 

Dünyada hükümet sistei değişikliğini itinayla yapan krize müsaade etmeyen nadir ülkelerden biri Türkiye'dir. Sorunların arttığı dönemde 15 Temmuz kalıntılarıyla mücadele edildiği bir dönemde milli iradenin tercihiyle yeni sisteme geçilmesi göz kamaştırıcı bir başarıdır. 

Devlet ve siyaset alanında hızlı karar almanın uyum ve işbirliğinin teminatıdır. Türkiye yürüyüşünü seriye bağlamıştır. 15 Temmuzların olmaması için ön almak mecburiyetindeyiz. Bu nedenle 31 Mart seçimlerinin tarihi bir önemi bulunmaktadır. Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler hazırlık yapıyor. Zalimler fırsat kolluyorlar. 31 Mart 2019'da yol kazasının pek çok badireye yol açacağını gördük. İnancım odur ki Cumhur İttifakı, sahip olduğu milli mücadele ruhuyla Türkiye'ye tuzak kuranları şaşkına çevirecektir.

30 büyükşehirde ve alt belediyelerde Adalet ve Kalkınma Partisiyle uzlaşmaya vardık. Büyükşehir belediyeleri dışındaki 51 il ve ilçe belediyelerinde değerli adaylarımız demokratik yarışa gireceklerdir. Önümüzdeki günlerde kalan 220 belediye başkan adayımızı milletimize takdim edip yolumuza devam edeceğiz. MHP olarak Cumhur İttifakı'nın gereği neyse onu yaptık. Birkaç belediye daha alalım diye ilçelerimizi  çiğnemedik, el avuç açmadık aman demedik. Beka ağırlıklı siyasetimizi karalamadık.

31 Mart'ta zilleti güldürmeyin, gevçeklik göstermeyin. Başarı ancak istersek gelecektir. Düşeceğim korkusuyla yükseğe çıkmak çıkılsa bile burada durmak mümkün değildir. Çevrede kötümserlik yayanları 1 Nisan için sinsi sinsi kurgu yapanları sükut-u hayala uğratmaları vefa borcumuzdur. Ant olsun başaracağız. Kimse davanın üstünde değildir. Kibirlenmek insanımıza tepeden bakmak utanmazlıktır. Dava adamı ayıp arayan bir fıtrata sahip olamaz. Ülkücü ülkücünün arkasında dağ gibi durandır. Millet ne diyorsa ona kulak vereceğiz. Kim ne diyor hiç aldırış etmeyin. Mühim olan biz nereye ulaşmak istiyoruz, buna odaklanın. 

"KÜRT KARDEŞLERİMİZ TRUMP'IN REZİL TUZAĞINA DÜŞMEYECEK"

Bölgesel gelişmeler çetrefilli bir hal almaktadır. Suriye olaylarına hergün yenisi eklenmektedir. Güney sınırlarımız boyunca bir kumar oynanmaktadır. ABD; PKK, PYD'yi himaye etmek bunlarla Kürt kardeşlerimizi ilişkilendirmek için karanlık bir kampanya yapmaktadır. Kürt kökenli kardeşlerimizin kan döken hiçbir katille en küçük bağlantısı yoktur. Terör örgütlerini Kürtlerle ilişkilendirmek ağır bir suçtur. Kürt kökenli kardeşlerimiz Trump'ın rezil tuzağına düşmeyecektir.

SURİYE'DE GÜVENLİ BÖLGE

Trump Kürtlere saldırmayın sözleriyle Türkiye'yi PKK'dan uzak tutmak terörle mücadeleyi durdurmak niyetindedir. İsrail işin içindedir. Trump 20 millik bir güvenli bölgeden bahsetmiştir. Hükümet müspet yaklaşmıştır. Tamamen Türkiye'nin denetiminde olacaksa diyeceğim birşey yoktur. Güvenli bölge stratejisi biz hazırlamışsak mesele yoktur. şartları, sınırı, biz belirlemişsek mesele yok.

"HÜKÜMETİN YANINDAYIZ"

20 millik derinliğe sahip olacağı söylenen güvenli bölge tanımı ile kastedilen nedir? Bu güvenli bölgede terör örgütleri bulunacak mıdır? Uçuşa yasak bölge planlaması var mıdır? Rusya bu işin neresindedir?

Türkiye ile ABD arasındaki temaslar her şeye açıktır. ABD Genel Kurmay Başkanı'nın neyi teklif ettiği yakın bir tarihte netleşecektir. Biz terörle mücadele sürecinde ön şartsız devlet ve hükümetimizin yanındayız. Süreç neyi gerektiriyorsa gerektirsin haklı davamızdan dönmemeliyiz."

canlı yayın

Etiketler : devlet bahçeli, mhp