MedyaFaresi MedyaFaresi

Bağış'tan Taksim sorusu! Eylemciler kul hakkı yedi mi?

MEDYAFARESİ VİDEO Sahur programına katılan Egemen Bağış, Gezi Parkı eylemleriyle kul hakkına girilip girilmediği sorusunu sordu.

Eklenme: 26 Temmuz 2013 11:01 - Güncelleme: 29 Aralık 2015 16:40

İŞTE BAĞIŞ\'IN SORDUĞU O SORU -VİDEO-

Star’da yayınlanan "Halil Necipoğlu ile sahur" programına katılan Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, gezicilerin yaptıklarını anlatarak kul hakkını sordu.

Bağış "Kollektif kul hakkı dediğimiz zaman, ülkede her şey iyi giderken, tarihinin en düşük faiz oranıyla devletin borçlandığı dönem yaşanırken, 3. köprü, 3. havalimanı yapılırken işsizlik oranları AB ortalamasından inmişken, birilerinin Türkiye’de huzursuzluk çıkarması, toplumu karıştırması, faizlerin yükselmesi, faizlerin yükselmesi demek çoluk çocuğumuzun rızkının azalması demek bu kollektif kul hakkı değil midir?" diye sorarak Gezi Parkı eylemcilerinin durumuyla ilgili bilgi istedi.

Hoca bu duruma "Kesinlikle" diye cevap vererek Hz. Muhammed’in hayatından örnek vererek "Peygamberimiz Mekke’yi fethediyor, Medine’ye gidiyor aydınlık şehrine dönüştürüyor. Barış ortamından rahatsız olanlar ortamı karıştırmak istiyor. Buradada da aynısı var" dedi.