MedyaFaresi MedyaFaresi

Bağış'tan Ali İsmail açıklaması! İçim parçalandı!

Egemen Bağış, Gaziantep Baklavasının Avrupa Birliği'nde tescil edilmesiyle ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Eklenme: 24 Ağustos 2013 17:01 - Güncelleme: 01 Nisan 2016 22:06

COPLU POLİSLER VE SOPALI SİVİLLER BİRLİKTE! İŞTE YENİ GÖRÜNTÜLER!

ALİ İSMAİL’İ BÖYLE ÖLDÜRMÜŞLER! VİDEOAvrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gaziantep Baklavasının Avrupa Birliği’nde tescil edilmesiyle ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gaziantep Baklavalarının tescil edilmesiyle ilgili ilk kararın alındığını ifade eden Bakan Bağış, AB’nin bu konudaki itirazları beklediğini itiraz gelmediği takdirde kararın onaylanacağını ifade etti. Bakan Bağış, yurtdışında yaşayan vatandaşların gerek genel seçimler de gerek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanabilmesi için gerekli altyapı çalışmalarının da tamamlandığını belirtti. Bakan Bağış, vatandaşların seçmen kaydını yaptıktan sonra büyükelçi ve konsolosluklarda oy kullanabileceğini söyledi. Brüksel’de AK Parti ofisinin de açılacağını da sözlerine ekleyen Bakan Bağış, bu durumun zaruri hale geldiğini ifade etti.

Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın dövülmesiyle ilgili görüntülerin sorulması üzerine Bakan Bağış, "Bazı hatalarda yapılmıyor değil. Eskişehir’de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın görüntülerini görünce benim de içim parçalandı. Hiçbir insan böylesine vahşete duyarsız kalamaz. Birçok bakan arkadaşım gibi bende görüntülerden rahatsız oldum. Çünkü 19 yaşındaki bir evladın böylesine öldürülcesine saldırıya uğıraması artık kendinden geçtikten sonra bile hala gidip birilerinin tekmelemesi hiçbirimizin kabul edebileceği birşey değil. Yaşla kuru karışıyor. Burada toplumsal güvenliği sağlaması gereken kişiler değil kendi kendilerine icad edenlerin bu girişimleri tabiiki cezasız kalmamalıdır.Tabii ki onların üzerine gidilmelidir. Bütün sorumlular mutlaka yargılanmaladır" şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili gelişme olup olmadığını sorulması üzerine bakan Bağış, "Benim adımın dilendirildiğini ben de medyadan takip ediyorum. Adaylığım şu aşamada söz konusu değildir. Ama partim hangi görevi verirse en iyi şekilde yaparım. Onu seve seve yapmaya çalışırım. Adaylığım söz konusu değildir şu anda" diye yanıt verdi.

Bakan Bağış’ın konuşması sırasında arkasında bulunan Türk bayrağı ile bakanlık bayrağı rüzgar nedeniyle devrildi. Bakan Bağış konuşmanın ardından gazetecilere baklava ikram etti.