MedyaFaresi MedyaFaresi

Aziz Yıldırım ve Ersun Yanal arasında neler olacak?

Ünlü astrolog ve oyuncu Hande Kazanova SKYTÜRK360'da yayınlanan Hakan Artış ve Gizem Duruş'un sunduğu Spor Aşkına programının konuğu oldu.

Eklenme: 09 Ağustos 2013 14:03 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 06:36
Ünlü oyuncu ve Astrolog Hande Kazanova Spor Aşkına programına katıldı. Kazanova sezonda Fenerbahçe ve Galatasaray'ı nelerin beklediğini açıkladı.

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım ve Ersun Yanal arasında neler olacak? Bu sene Fenerbahçe'yi  neler bekliyor?

Yükselenlerini bilmediğim için sadece burçları üzerinden anlatacağım. Fenerbahçe'nin burcu boğa. Fenerbahçe bu sene zorlanacak. Çünkü burcundan dolayı Saturn-Saturn karşıya gelecek bu da Fenerbahçe'yi biraz zorlayacak. Ve belli bir değişimler olacak. Aziz Yıldırım'ın burcu akrep. Özellikle Başkan Aziz Yıldırım'ın üzerinde Saturn tutulmaları var. Özellikle 3 Kasım, 15 Nisan ve 8 ekim'deki tutulmalar Aziz Yıldırım'ı etkileyecek. Kasım ayı sn. Aziz Yıldırım'ı etkileyecek.

Ersun Yanal'a baktığımız zaman yay burcu. Aziz Yıldırım ile uyumuna baktığımız zaman akrep burcu inatçıdır ve olayların kökenine gitmeyi sever. Ersun Yanal'da güneşi yay ve bu burç çok hareketlidir. Belli konularda çatışmalar yaşayabilirler. Biri Ateş biri su. Birbiryle uyumsuzluk yaşayabilirler. Ersun Yanal'ın haritasına baktığım zaman bu sene güzel etkileşimler var üzerinde. Başarılı bir dönem yaşayacak. Biraz kadersel olarak da iyi olacak. Fenerbahçe'nin yapısını değiştirmesi lazım bu spor anlamında Bence Ersun Yanal bu değişikliği sağlayabilecek güçte biri. 17 Ağustos'ta lig başlayınca Jüpiter-Jüpiter etkisi olduğu için onu kurtaracağını düşünüyorum. Mümkün olduğu kadar Fenerbahçe'yi seven insanlara kulak vermeleri lazım. Sezon ilerledikçe bazı sıkıntılar olacak. Özellikle Kasım ayında belli sıkıntılar olabilir. Ondan sonra hızlı bir şekilde toparlanma görüyorum.

Önümüzdeki yaz belli şeyler sonuçlanacak. Astorlojide kötü şeyler yoktur. Lige başladıkları zaman bazı olumsuzluklar olacak. Kötü düşüncelere sahip olabilirler. Bir sene sonra gene maddi yönden rahat olacaklar. Ersun Yanal'ı rahat bırakırlarsa işler çok güzel olacak.

 

Galatasaray' a bakarsak neler görüyorsun?


Bu sene şanslı görüyorum. Galatasaray'ın burcu terazi. Fatih Terim başak ve Ünal Aysal  oğlak burcu. Fatih Terim ile Ünal Aysal çok iyi anlaşacak. Fatih Terim'in lider bir yapısı var ve takımını çok iyi toparlıyor.Ünal Aysal ile haritaları çok uyumlu. Galatasaray fikirsel olarak değişen bir kulüp. Fatih Terim bunu fark etti ve çok kolay ilerliyor. Bu sene transferde yanlışlara düşmesi muhtemel. Çok umut ettiği oyunculardan bekledikleri verimi alamayabilirler. Sezon sonu daha aktif ve başarılı olcaklar. Şu an rüzgar onların arkasından esiyor. Ünal Aysal da 17 Ağustos'da sıkıntı yaşayabilir.

Beşiktaş'ı nasıl görüyorsun?


Balık burcu. Biliç başak ve Fikret Orman akrep burcu. Beşiktaş çok şanslı. En az sorun Beşiktaş'ta yaşanacak. Ama şu an zorluk yaşıyor. Ağustos sonuna kadar bazı sorunlar yaşayacak.  Ve bu tarihten sonra iyi olacak. Esas yükselme 21 Şubat'tan sonra olacak. Mayıs sonunda her şey iyi olacak. Uyum olarak çok iyiler. Beşiktaş'ın  Satürn-Satürn etkisi biraz zorlayacak. Biliç, doğru zamanda doğru konuşmasını bilen bir insan. Mükemmelliyetçi bir insan. 11 Şubat 2014 zorlayabilir. Şubat ayından sonra rahatlama var.  Nisan'daki tutulma bunu etkiliyor. İlk altı aylık sürede zorluk yaşanacak. Fikret Orman, gücünü ortaya koyabilen insan ama çok sorunlarla uğraşıyor. Merkür içersinde bakış açısı dar onlar üzerinde de sıkıntılar var. Geçtiğimiz sene bir tutulma yaşandı.

Hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş üzerinde etkiler olmuştu. Yaptığım programlar da söyledim.  Beşinci ev, sanatçıların ve sporcuların evidir. Ben geçen sene de söyledim bu etki yüzünden değişimler olacak. Yenilenme olmadan aynı kafayla hareket eden takımlar kendilerini değiştirmeleri lazım. Yeni kurallar ve değişimler takımlara iyi gelir. Yenilik yapacak herkes kazancak.

Astroloji aşkın ne zaman başladı?


Çok erken başladı. Ben küçüklüğümden beri bilinmeyen şeyleri merak ederdim. İnsanlara burçlarını sorardım. 12 tip insan mı var diye düşünürdüm. Bunlar bana çok saçma gelirdi. Astrolojiyi bilmeyen insanlar hep bana sorardı. 12 tip insan var ama bütün boğa burçları aynı mı diye? Beni bu merak astrolijiye itti. Aslında sadece bu 12 burç değiş her şey. Bunun altında farklı şeyler de yatıyor. Bunları gördükçe ne kadar büyük bi dünya olduğunu gördüm. 2000'li yıllarda bunun eğitimini alarak bu alana giriş yaptım. Dünyada iki tane önemli okul var. Amerika ve İngilltere'de astroloji okulları var ve bunun sınavları var bu sınavları geçtikten sonra tam bir astroloji uzmanı oluyorsunuz. Ben Türkiye'deki bir okula giderek bu eğitimi aldım. Bunun sonucunda bu belgeyi aldım. Sezgileri ve ilgileri varsa bu işin peşinden gitsinler.

Burçları bilmek hayatımızı kolaylaştırır mı?


Tabi kolaylaştırır. Özellike bana danışmanlığa gelen  herkese  karşınızdaki insanın burcunu bilmek hayatınızı çok kolaylaştırır diyorum. Bana gelen insanlara karşı tarafın burcunu soruyorum. Sonuç olarak zıt karakterler çıkıyor ve ben bunun altını deşerek sonuca varmaya çalışıyorum. Astroloji sayesinde bir çok kapı açılıyor. En son yazdığım kitabımda da bunu anlatmaya çalıştım. Önce karşımızdaki insanı anlamalıyız. Bunu yaparsak mutlu oluruz.
Astroloji hakkında ne düşünüyorsun?
Buna fal olarak bakarsak, inanma inanmama olayına girer. Astrolojiye tamamen önyargısız yaklaşmalarını istiyorum. Kendi bildikleriyle astrolojiyi birleştirsinler. Oğlak burcunda biri kötüyse biz bütün oğlak burcu olanları kötü görüyoruz bunu yapmayalım. Biz bir sistem içersindeyiz. Ay'ın bize çok büyük bir etkisi var. Uzayda var olan her şey dünyamızı etkiliyor. Biz de sistemimizi etkiliyoruz. Yaptığımız işler de uzayı etkiliyor. Bugün yapılan araştırmalarda dünyada olan bir olay yüzünden güneşte patlamalar oluyor. Güneşte patlama olunca da dünyada huzursuzluk oluyor.

 

Kendi sağlığnı ve fiziğini korumak için neler yaparsın?


Spor yapmıyorum. Lise döneminde voleybol oynadım. Babam sporcu olduğu için spor her zaman hayatımızda vardı. Karşıyakalıyım. İzmir'in bütün takımlarını seviyorum. Babam Karşıyaka ve Fenerbahçe maçlarına beni götürürdü. Onunla beraber çok maça gittim. Fenerbahçe'ye aşığım. Galatasaray terazi, ben de teraziyim. Ama Fenerbahçe'yi kendime yakın görüyorum.

En büyük hayalin ne?
Çok iyi bir roman yazmak ve ödül almak.
En sevdiğin tatil şehri neresi?
Foça'yı seviyorum. Her sene ailece gideriz.
En etkilendiğiniz film ve kitap?
Çok film var hangisini söyleyeyim. Matrix ve Yüzüklerin Efendisi sevdiğim filmlerdir. Çok kitap okurum. Ayşe Kulin'in kitaplarını severim. Ruhlar Evi adlı kitabı okuyorum. Çok seviyorum kitap okumayı.
Dinlemekten en zevk aldığınız müzik türü?
Rock ve Türk müziğini severim. Pop pek ruhuma uymuyor.
En sevdiğiniz yemek?
Bezelye, pilav ve cacık. Bezelye'yi çok severim. Zeytinyağlı yemekleri severim ve iyi yaparım.