MedyaFaresi MedyaFaresi

Aziz Yıldırım, Fadıl Akgündüz'ü yumrukladı mı?

Fenerbahçe Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım ile Siirtspor Başkanı Fadıl Akgündüz arasında itiş kakış yaşandı.

Eklenme: 17 Temmuz 2010 14:07 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 13:24

3. Lig kulüplerinin hakkının yendiğini iddia eden Fadıl Akgündüz beklediği desteği vermeyen Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım'a sert sözlerle tepki gösterince ikili arasında itiş kakış yaşandı.

Futbol Federasyonu'nun dün Ankara'da yapılan mali genel kurulunda son derece üzücü olaylar yaşandı. Fenerbahçe Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım ile Siirtspor Başkanı Fadıl Akgündüz arasında itiş kakış yaşandı. Bir iddiaya göre Yıldırım, Akgündüz'ün boğazını sıktı ve karnına yumruk attı.

Kongre öncesi Ankara Sheraton Oteli'nin 2. katında meydana gelen olay, kamuoyunda "Jet Fadıl" diye bilinen Fadıl Akgündüz'ün Aziz Yıldırım ve Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'e sert sözler söylemesi nedeniyle çıktı. 3. Lig statüsünden ve gelirlerinin azalmasından yakınan Akgündüz, Aziz Yıldırım'dan, kendilerine destek olmasını istedi. Yıldırım, bu konuyu Futbol Federasyonu ile görüşmeleri gerektiğini söyleyince, TFF 2. Lig ve 3. Lig'deki 45 kulüp başkanının gözü önünde şu gergin konuşmalar yaşandı: Fadıl Akgündüz: Tok açın halinden ne anlar? Onların karnı tok, sırtı pek. Federasyondan her istediklerini alıyorlar. Biz açmışız, parasızmışız niye dert etsinler. Doğuda, Güneydoğu'da futbol kulüpleri bitti bitecek, haberleri yok. Sanki Türk futboluna tek hizmet edenler kendileri. Biz olmasak onlar olur mu acaba...

Aziz Yıldırım: Terbiyesizlik yapma. Ben de oralardan geldim. Oraları da buraları da bilirim. Saygısızlık edip, benim asabımı bozma.

Fadıl Akgündüz: 3. Lig'de böyle gruplandırma olmaz. Bölgesel olmamız lazım. Aksi taktirde hepimiz küme düşeriz. Yeni bir düzenleme yapılmazsa ligden çekiliriz. Doğu Anadolu'daki kulüpler çok zor durumda. Sponsorluk için kulüplere ben 18 milyon lira para yardımında bulunmaya hazırım.

Mahmut Özgener: O parayı verecekseniz, federasyona yazılı başvuruda bulunun.

Aziz Yıldırım: Ben de 28 milyon lira vereyim o zaman. Fadıl bey, insanları kandırmayınız. Mantıklı projeler üretmeniz gerekir.

Fadıl Akgündüz: Aziz bey, siz ne karışıyorsunuz? Ben 10 yıl önce Fenerbahçe'ye de para yardımında bulundum. Forma reklamı verdim.

Bingölspor Başkanı Şeref Varol Güneş: Aziz beye teşekkür ederiz. Madem öyle, kendisi bize 28 milyon versin.

Mahmut Özgener: Gerekli her türlü konuşmayı yaptık. Tüm sorunlarla ilgileniyoruz. Diğer işler için benim bu toplantıdan ayrılmam gerekiyor.

Mahmut Özgener bu sözleri söyledikten hemen sonra odadan çıktı. Şeref Varol Güneş, Özgener'in arkasından, "Sizin gibi bir federasyon başkanımız olduğu için utanıyorum. Bizimle değil, sadece büyüklerle ilgileniyorsunuz. Çok ayıp" diye bağırdı. Asansöre binmekte olan Özgener'in duymadığı bu sözler ortalığı iyice karıştırdı. Aziz Yıldırım, Fadıl Akgündüz'ün üzerine yürüyerek, "Sen nasıl konuşuyorsun. Ayıp. Defol git. Ortalığı karıştırmaya utanmıyor musun" diye bağırdı. Akgündüz ne olduğunu anlayamadan, araya Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz girdi ve kendisini itekledi. Daha sonra diğer başkanlar devreye girerek, Yıldırım ve Akgündüz'ü birbirlerinden uzaklaştırdı.

Kupa finalinde Trabzon için pankart açtırmıştı SİİRTSPOR Başkanı Fadıl Akgündüz, 5 Mayıs'ta Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası finali öncesi Şanlıurfa sokaklarına, "Kardeş kulübümüz Trabzonspor, Şanlıurfa'ya hoşgeldiniz" yazılı pankartlar asarak, açıkça tarafını belli etmişti.

Kavga neden çıktı? TFF 3. Lig kulüplerinin başkanları geçtiğimiz günlerde Futbol Federasyonu ile iki kez toplantı yaparak, lig statüsünü görüştü. Federasyon yetkilileri, statünün değişmesini isteyen kulüplere iki yol önerdi: 1-) 3. Lig takımları bölgesel beş gruba ayrılsın.

2-) Her takımın her yere gidebildiği 18'er takımdan oluşan 3 grup yapılsın.

Kulüp başkanları ikinci öneriyi kabul ettiler. Fakat, dünkü mali kongre öncesi fikir değiştirdiler ve Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım'ı, kendilerine yardımcı olmaları için toplantıya çağırdılar. Yıldırım, "Bu konu beni ilgilendirmez. Sizin muhatabınız federasyondur" deyince, söz düellosu başladı.

iDDiA Boğazını sıktı yumruk attı BİNGÖLSPOR Başkanı Şeref Varol Güneş, Aziz Yıldırım ile Fadıl Akgündüz arasındaki itiş kakış sırasında Yıldırım'ın önce Akgündüz'ün boğazına sarıldığını, arkasından karnına yumruk attığını söyledi.

F.BAHÇE İtiş kakış var vurma yok SARI lacivertli kulübün yöneticileri, Aziz Yıldırım'ın Fadıl Akgündüz'e vurmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Olay sırasında sadece itiş kakış yaşanmıştır" açıklamasını yaptılar.

Habershow