MedyaFaresi MedyaFaresi

Ayşen Gruda çıldırdı! Öküz altında buzağı arama!

MEDYAFARESİ VİDEO- Beyaz Tv'de yayınlanan Uyan Türkiyem programına telefonla katılan Ayşen Gruda, canlı yayında çok sinirlendi..

Eklenme: 07 Şubat 2013 15:05 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 02:28

O ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.. VİDEO

Geçtiğimiz günlerde barış süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Ayşen Gruda, ’Bu devlet bana bir görev verirse ben korkmadan ama hiç korkmadan mağaralara gidip o insanları ikna ederim. Masal anlatsam bile beni dinlerler ’ ifadelerini kullanmıştı. Gruda’ya destek verenlerin yanında tepki gösterenler de oldu.

 Beyaz TV’nin Uyan Türkiyem programının sunucusu Tahir Sarıkaya da Gruda’yı yayına alarak bu açıklamalarını sordu. Sarıkaya’nın, ’Bu açıklamalarınız niyetle yapılan bir açıklama kötü niyetle yapmadınız. Bu konu nereden geldi aklınıza ’ sözleri Gruda’yı kızdırdı.’

Kötü niyetle yapmadınız diye başlamak yanlış bir şey sabah sabah ’ diye sunucuya tepki gösteren Ayşen Gruda, ’Sanki ortada bir kötü niyet var da, bazıları düşünüyor da siz bunu düzeltiyorsunuz gibi. siz orada yazılanları iyi okudunuz mu? ’ diye sordu.

’Okudum ’ yanıtını veren Sarıkaya’ya Gruda, ’Peki okuduğunuzu anladınız mı? ’ sorusunu yöneltti.

’Anlaşılmayacak ne var? ’ karşılığını veren Tahir Sarıkaya’ya Gruda, ’Ortada kötü niyet var da aslında siz beni aklamaya çalışıyorsunuz gibi. Yok öyle bir şey. Fatih Altaylı’nın dünkü yazını da okuyun. Neden böyle başlıyorsunuz sabah sabah. Söylediklerinize açıklıl getirin dediniz, ben de her şeyin gayet açık olduğunu söylüyorum. Niye açıklama getiriyorum, ne yaptım da açıklama getiriyorum? Yapmayın ’ dedi. Sarıkaya’nın, ’Fatih Altaylı’nın yazısını okudum. Gayet güzel yazmış ’ demesi üzerine ’Bağırarak konuşmayın bakayım ’ diye çıkışan Gruda, ’Sizin televizyonda bağırma modası var. Rasim Ozan Kütahyalı da durmadan bağırıyor. Yavaş yavaş, sakin sakin konuşalım ’ ifadelerini kullandı.

Tahir Sarıkaya’nın, ’Barış süreciyle ilgili neler yapacaksınız? ’ sorusuna ise Gruda şöyle yanıt verdi:

Barış daima zor. Sayın Başbakan da ’Barış zor bir iştir, savaş kolay bir iştir’ dedi. Barış zor bir iştir, barış olmalı. Siz basın bunları 20 kere 30 kere şiddet kötüdür, barış iyidir ve zordur diye söyleyeceksiniz. Ben bütün annelerin aklından geçen şeyi söyledim. Bitsin bu savaş, bu bir ironiydi. Gerçekleşmesi zor olan bir şey ama barış için, insanların canının yanmaması için hepimize görev düşüyor. Bunu ben böyle görüyorum. Gördüğüm ve düşündüğüm şeyi söyledim. Öküzün altında buzağı aramayın.

Sarıkaya’nın, ’PKK’ılar beni sever. Onları kolayca ikna ederim diyorsunuz ’ sözü üzerine de oldukça sinirlenen Ayşen Gruda, ’Yazıyı iyi oku. Öyle bir laf yok. Ayıp ediyorsun. PKK lafı geçmiyor. Sen orayı iyi oku, altında ne yazdığını iyice bir düşün. Okumayı ve düşünmeyi öğren oğlum. Haydi sana iyi sabahlar ’ diyerek yayını terk etti.

 

AYŞEN GRUDA'NIN O SÖZLERİ!