MedyaFaresi MedyaFaresi

Ayşegül Aldinç: Kadın, çocuk ve hayvan istismarını aklım almıyor

Türkçe pop’un en önemli yorumcularından Ayşegül Aldinç, ‘Benden Söylemesi / Sorma’ isimli albümünü plak formatında çıkardı.

Eklenme: 14 Temmuz 2018 14:32 - Güncelleme: 14 Temmuz 2018 14:34

Türkçe pop’un en önemli yorumcularından Ayşegül Aldinç, ‘Benden Söylemesi / Sorma’ isimli albümünü plak formatında çıkardı. İlk kez bir plak çıkartan Aldinç, Posta’dan Dilara Doğan’a verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 60 yaşına gelmesine rağmen güzelliğinden taviz vermeyen Aldinç’in açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“Dışarıdan çok öyle görünmediğimi biliyorum ama kedi. Nankörlüğü yakıştırırlar bu güzel hayvancıklara ama hiç nankörlüklerini görmedim ben. Çok kedim oldu, bu yüzden söz sahibiyim. (Aşık olmak) Eğlenceli, hoş bir his. Zamanı geri çevirme imkanım olsaydı, annemin o yaşlarda kalmasını isterdim.

Biri kendinden çok bahsettiğinde; kendine aşk ve iş anlamında ne kadar çok talep olduğunu uzuuuun uzun anlattığında fenalık geliyor. Böyle tipler sözlerinin kesilmesinden de hiç hoşlanmıyor üstelik. Ve en acınası yanı ne kadar sıkıcı olduklarının farkında değiller. Annem her şeyimden şikayet eder. Başkalarına da ne şahane bir kız olduğumu söyler. Şikayet konusu olacak tek bir huyumu sayamıyorum bu yüzden. Çok yaramaz olduğum için annem beni Kandilli Kız Lisesi'ne yatılı yollamıştı. Öğretmen tahtaya yazarken, ben iddia üzerine masaların üstünde yürümüş ve enselenmiştim tabii. Anneme şikayet ettiler, oradan da babama havale edildim. Babamdan çok korkardım.

‘AKLIM ALMIYOR!’

(Aklımın almadığı gerçek) Söylerken bile beynim uyuşuyor. Kadın ve çocuk tecavüz ve cinayetleri. Hayvanların nedensizce ve şiddetle öldürülmesi.

Verilen derslerin çok da işe yaradığını düşünmüyorum. Deneyimler insanı geliştiriyor. Ama doğru yetiştirilmenin yararı tartışılmaz. Erkekte zeka ve mizah duygusuna dikkat ederim. Bir de hayran olacağım bir yeteneği olmalı.

Sevdiklerimi kaybetmekten ve kilo almaktan korkarım. Biri benim elimde değil, diğeri elimde.