MedyaFaresi MedyaFaresi

Aykut Kocaman Lig Tv'yi bombaladı!

Sezon sonu yaklaşırken Türk futbolundaki gerilim giderek artmaya başladı.

Eklenme: 07 Nisan 2013 23:48 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 14:10

2012-2013 sezonunun sonu yaklaşırken Türk futbolunda gerilim artıyor. Bu kez de Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman ile yayıncı kuruluş Lig TV arasında polemik yaşandı.

Orduspor karşılaşması sonrasında düzenlediği basın toplantısında Lig TV’yi eleştiren Kocaman, "Yayıncı kuruluş dönüp kendine bir bakmalı. Bizim kulübemize, bizim oyuncularımza odaklandığı gibi her yere odaklanmalı. Herkese eşit mesafede davranmalı” dedi.

Aykut Kocaman’ın basın toplantısındaki bu açıklamalarına ise kısa süre sonra Şansal Büyüka’a cevap verdi. Şansal Büyüka, “Hoca Allah aşkına! Meireles’in cezası 11 maçtan nasıl indi? Lig TV’nin verdiği görüntülerle inmedi mi? Yapmayın hocam. Bir yandan  Aykut hoca bir yandan Fatih hoca. Ne İsa’ya ne Musa’ya” dedi.

Büyüka sözlerinin devamını şöyle getirdi; “Biz yeri geldiğinde hepsini gösteririz. Fatih hocanın yaptığını tasvip etmediğimizi söyledik. Herkes işine kendi penceresinden bakıyor. Bizi baskı altına almaya çalışıyorlar. Kimse bizi baskı altına alamaz. Maçta 21 kamera var. Bunların yeri de belli. 1 metre oynatamazsınız” cevabını verdi.

ORDUSPOR DA TEPKİLİ

Bu arada Orduspor Başkanı Nedim Türkmen de yaptığı açıklamalarda yayıncı kuruluşu eleştirdi. Nedim Türkmen “Lig TV, Orduspor’u küme düşmüş gibi gösteriyor. Yılmaz Vural büyük hoca diye ortam yaratılıyor. Biz bundan rahatsızlığımızı dile getirdik. Maraton programında bunu vurguluyorlar. Hector Cuper’in çalıştırdığı takımlar lig sonunda düşüş yaşarmış diyorlar. Bunların kayıtları elimde var. Lig TV’nin sahibine ulaşıp gereken şikayeti yaptık. Şansal Büyüka ile Yılmaz Vural’ın memleketleri aynı. Destek veriyorlar Elazığ’a” dedi.

Hürriyet

ORDU'DA SALİH UÇAN ŞOV

CANER ERKİN SİNİRDEN ŞİŞEYİ TEKMELEDİ