MedyaFaresi MedyaFaresi

Ayhan Sefer Üstün: Perinçek’e tahammül edenler Davutoğlu’na edemediler

Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ ve Abdullah Başcı ile birlikte partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ak Parti Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ihracı değerlendirdi.

Eklenme: 03 Eylül 2019 01:50 - Güncelleme: 03 Eylül 2019 08:02

Ak Parti’den 4 dönem Sakarya Milletvekilliği, Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Ayhan Sefer Üstün, partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmesiyle ilgili, medyabar.com'a açıklama yaptı.

Üstün, ‘Bize ulaşan bir şey yok. Yazılı tebligat yok. Yazılı tebligat geldikten sonra suçumuz neymiş bakacağız’ dedi.
 
İşte Üstün'ün kesin ihraç talebiyle merkez disiplin kuruluna sevk edilmesi kararı sonrasındaki  ilk sözleri:

‘’Disiplinsizlik içerisinde bulunduğumuza inanmıyorum. Zira bugüne kadar söylediklerimiz Ak Parti ve ülkenin iyiliği için söylediğimiz sözlerdir. Ak Parti kurultayında farklı fikirlere saygı gösteren bunları bir potada eriten bir partiydi.

Tamda hukukun üstünlüğünün konuulduğu adli yılın açılışının yapıldığı bugünde fikir hürriyetini bastıran böyle karar alınması ülkem adına üzücü bir durumdur.

Perinçek’e tahammül edenler bizim yapıcı eleştirilere tahammül edemelerini hayretle karşılıyorum.. Bize tebligat yapıldığında Sayın Başkakan Ahmet Davutoğlu ve arkadaşlarla durumu iştişare ederek bir tutum belirleyecegiz"

Medyabar