MedyaFaresi MedyaFaresi

Aydın Doğan haddini bilmeli

16 yıl önce milletvekili seçilen ancak and içme törenine başörtülü geldiği için meclisten çıkarılan Merve Kavakçı'nın kardeşi Ravza Kavakçı Kan A Haber'de çarpıcı açıklamalarda bulundu...

Eklenme: 30 Eylül 2015 01:09 - Güncelleme: 30 Mart 2016 07:56

AYDIN DOĞAN HADDİNİ BİLMELİ

Kavakçı, Aydın Doğan'ın açıklamalarıyla ilgili olarak, " Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanına kimse hakaret edemez. Herkes haddini bilmeli. Bunu özellikle kullanıyorum. Haddini bilmeli." dedi...

2 Mayıs 1999'da adı konmamış bir darbe yaşanan TBMM'de 16 sene evvel had bildirme emri verildiğinde ona (Merve Kavakçı) ve onun ailesine had bildirme konusunda canla başla çalışan bir çok medya grubunun yanında Doğan Medya grubu da vardı. 2 Mayıs'ın bir iki gün evvelki sayılarına baksınlar Doğan medya grubuna ait ve benzer medya gruplarına ait o gün bir kaç hafta sonra takip etsinler.

Doğan medyası karanlık bir kasanın içinde bile yangın çıkarmaya yeteneğine sahipler. Biz onu o dönemde yaşadık. Sayın Doğan mektupta ilginç bir ifade kullanmış "seçilmiş hiçbir devlet insanına böyle bir şey söylemedim" herhalde ablama da söylemedi ona had bildirme konusunda canla başla çalıştığına biz ailecek şahidiz.

AYDIN DOĞAN DERHAL ÖZÜR DİLEMELİ

Doğan'ın yayınları nedeniyle çocukları okulda yuhalatmaya kadar giden o süreçte çocuklar uzun süre normal resim bile çektirmekten korkuyorlardı. Doğan grubunun bu yayınları nedeniyle akrabalarımız bile soyisminden dolayı iş bulamadı. Doğan derhal özür dilemelidir. Çünkü biz Cumhurbaşkanımızı Doğan'a bırakmayacağız.

Sabah