MedyaFaresi MedyaFaresi

Avukatın eşi, Ukraynalı müvekkil pozunu affetmedi!

Ukraynalı kadın müvekkiliyle fotoğrafları ortaya çıkan avukat Ç.K,’ye eşi boşanma davası açtı. Müvekkiliyle ilişkisi olmadığını savunan avukat ise “Sadece dava sonrası hatıra fotoğrafı çektirmek istedi” dedi.

Eklenme: 10 Mart 2014 12:22 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 15:58

İstanbul Barosu avukatlarından Ç.K., müvekkili Ukrayna uyruklu O.U.’yu İstanbul 9. Aile Mahkemesi’nde 2013/707 esas sayılı mahkeme kararı ile boşadı. İddiaya göre boşanma davası sonunda müvekkili O.U., avukatı Ç. K.’ye, “Beraber resim miyiz?” isteğinde bulununca avukat bu isteği kırmadı. O günden sonra da müvekkilini bir daha görmedi. Kısa bir süre sonra da avukat Ç.K., eşiyle internet üzerinden bir takım işlerini halletmek için birlikte bilgisayarın başına geçtiğinde gelen maillerden biri hayatını kararttı. Eski müvekkili O.U.’dan gelen maili açtıklarında avukatın eşi mailde Ukraynalı kadınla çekilmiş samimi pozları görünce çılgına döndü. 

O da Ukraynalıya açtı

Avukat durumu anlatmak istese de avukat Ç.K’ye eşi tarafından boşanma davası açıldı. Boşanma davası sürerken de avukat Ç.K başını yaktığı Ukraynalı müvekkili hakkında aile düzenini bozduğu için 40 bin TL tazminat davası açtı.