MedyaFaresi MedyaFaresi

ATV'den Kanal D'yi bitirme planı! Gizli buluşmada kimler vardı?

Erdoğan Aktaş'ın ATV'ye geçmesiyle birlikte eli güçlenen kanal, kendi ekibini kurma peşinde. Ancak bu olaydan en fazla etkilenen Habertürk değil...

Eklenme: 07 Ağustos 2009 19:02 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 06:24

Erdoğan Aktaş'ın Habertürk'e geçişi ile birlikte hareketlenen transfer piyasası televizyon kanallarını karıştırdı. Bu karışıklıktan en fazla Kanal D Haber Merkezinin etkilendiği iddia ediliyor. Nedeni ise Erdoğan Aktaş'ın yardımcısı Uygar Eremektar'ın Kanal D Haber Merkezi Müdürü Salih Selçuk ile yaptığı gizli görüşme.

Edinilen bilgilere göre atv haberi eski günlerine geri döndürmek isteyen Aktaş yeni bir ekip kurmak istiyor. Bunun için de yardımcısı Uygar Eremektar'ı görevledirdi.

Uygar Eremektar ise dün akşam The Plaza otelinde gizli bir görüşme yaptı. Görüşme yaptığı kişi ise Kanal D Haber Merkezi Müdürü Salih Selçuk idi. Salih Selçuk ile yaptığı görüşmede Mustafa Aşçıoğlu'nu mutlaka istediğini dile getiren Eremektar ayrıca güvendiği elemanları da getirebileceğini belirtti. Salih Selçuk'un aldığı teklif karşısında güvendiği adamlarına aldığı teklifi ilettiği belirtilirken Haber Merkezi anchormani Mehmet Ali Birand'ın henüz tatilde bu gelişmelerden bilgisi olamdığı, böyle giderse tatil dönüşünde boş bir haber merkezi ile karşılaşacağı konuşuluyor.

 

Habervizyon