Abone Ol

Kastamonu'da Askerlere Erdoğan Posteri Açtırdılar

Kastamonu’da valilikçe organize edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programında komando askerlerin AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın posterini açmasına tepki yağdı.

Kastamonu'da Askerlere Erdoğan Posteri Açtırdılar

Kastamonu’da valilikçe organize edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’nci yıldönümü resmi kutlama programında Jandarma Komando Eğitim Alayı Komutanlığı’nca gerçekleştirilen askeri gösteride komando askerler AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın posterini açtı.

Kastamonu Valisi Avni Çakır, CHP Parti Meclisi Üyesi aynı zamanda Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, AKP Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Garnizon Komutanı Yücel Ercan, AKP İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, MHP İl Başkanı Emin Çınar, İyi Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın’ın yanı sıra gaziler ve diğer protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı kutlama programında Recep Tayyip Erdoğan’ın posterinin açılması tepki topladı.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in sert eleştiriler yönelttiği bu görüntüyle ilgili yurttaşlar, Tayyip Erdoğan'ın bir siyasi parti lideri olduğuna vurgu yaparak tepkilerini sosyal medya da dile getirdi.

“ÇOCUKLARINA ÇÜRÜK RAPORU ALANLAR ATATÜRK’LE BİR VE EŞİT DEĞİLDİR”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ebedi başkomutanının Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğuna vurgu yaparak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi kutlama programında partili cumhurbaşkanının posterinin açılmasının hadsizlik olduğunu belirtti.

Milletvekili Hasan Baltacı törende yaşanan bu görüntüyle ilgili, “Bayram millettin, vali devletindir. Bu ülkenin kurucusu ve ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Partili Cumhurbaşkanı’nın posterinin şov için askerlerimizin elini tutuşturulması hadsizliktir” diye konuştu.

Cumhuriyet