MedyaFaresi MedyaFaresi

Asker üniformalı sakallılar Şanlıurfa'yı karıştırdı!

Şanlıurfa'da, dün gece Hatay plakalı bir taksi içinde asker üniformalı ve yüzleri çorapla gizlenmiş kişiler olduğu ihbarı üzerine polis harekete geçti.

Eklenme: 01 Eylül 2012 14:42 - Güncelleme: 03 Nisan 2016 06:24

Taksi durduruldu, içindeki asker üniformalı kişilerin Ceylanpınar'daki çadır kentte kalan yakınlarını ziyarete gelen Suriyeli sığınmacılar olduğu ortaya çıktı.

Şanlıurfa'da- Diyarbakır karayolu üzerinde araçlarıyla hareket halinde olan sürücüler, Hatay plakalı taksiden şüphelenerek ihbarda bulundu. İhbarı alan ekipler, şüpheli taksiyi takibe aldı. Esentepe mevkisinde uygulama noktası oluşturan ekipler, 31 T 0263 plakalı taksiyi durdurdu. Araç içindeki 5 kişi aşağı indirilip, üst araması yapıldı. Takside yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanmazken, asker üniformalı 3 kişinin Suriyeli sığınmacılar olduğu, bir rehber ile taksi şoförünün araçta bulunduğu belirlendi.

ÇADIR KENTE ZİYARETE GİDİYORLARDI

3 Suriyeli'nin ifadesinde Hatay'dan Ceylanpınar'daki çadır kente yakınlarını görmek için geldiklerini söyledikleri ve başlarına çorap takmadıklarını belirttikleri öğrenildi.

Polis, sığınmacıların uzun sakallı ve sarıklı oluşları nedeniyle karanlıkta şüpheli kişiler olarakg örüldükleri değerlendirilirken, Suriyelileri askeri üniforma giymemeleri konusunda uyarıp, Ceylanpınar'a gitmelerine izin verdi.

DHA