MedyaFaresi MedyaFaresi

Asansöre sıkıştırıp tecavüz...

ANTALYA’da bir kadını asansörde sıkıştırarak tecavüze kalkıştığı iddia edilen 24 yaşındaki N.Ş., mağdurun şikayet ve teşhisi üzerine tutuklandı.  

Eklenme: 07 Haziran 2014 11:44 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 18:18

Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde 49 yaşındaki F.Y., işten eve döndüğü sırada apartmanın asansör boşluğunda saldırıya uğradı. F.Y’nin arkasından sarılan, bir eliyle ağzını kapatıp diğer eliyle cinsel tacizde bulunan saldırgan, apartmana bir kişinin girdiği görünce kaçtı. 

Olayın ardından polise başvuran F.Y, kendisine saldıranın yakalanmasını istedi. Emniyette saldırganın robot resmini çizdiren F.Y., robot resim üzerine çıkarılan suç kaydı listesindeki fotoğraflar arasından Antalya’nın Kemer İlçesi’nde oturan N.Ş.’yi teşhis etti. Muratpaşa Asayiş Şube Büro Amirliği’nden özel bir ekip, Kemer’de operasyon düzenleyerek şüpheliyi yakaladı. Antalya’ya getirilen N.Ş., F.Y. tarafından poliste tekrar teşhis edildi. 

İfadesi alınan N.Ş, poliste suçlamaları kabul etmeyip susma hakkını kullandı. Adliyeye sevk edilen ve burada da konuşmayan N.Ş, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede F.Y.’nin kendisinden şikayetçi olduğunu belirtmesinin ardından tutuklandı.