MedyaFaresi MedyaFaresi

Arzu Ertan cinayetinde aile konuştu: Bu bir kadın cinayetidir!

Turgutreis’te Fikret Bayırlı tarafından pompalı tüfekle öldürülen Arzu Ertan cinayeti ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Eklenme: 15 Ağustos 2019 01:05 - Güncelleme: 15 Ağustos 2019 00:12

Geçen Cuma günü Turgutreis Bahçelievler’de yaşanan olayda Fikret Bayırlı adlı kişi, bir çocuk annesi Arzu Ertan’ı pompalı tüfekle ağır şekilde yaralamış, hastaneye kaldırılan Arzu Ertan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Kent Haber’e ulaşan Arzu Ertan’ın ailesi, olayın medya kuruluşlarında eksik ve yanlış olarak aktarıldığını ifade ederek, bir açıklama yayınladı. Çarpıcı iddiaların dile getirildiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“09.08.2019 tarihinde Bodrum’un Turgutreis Mahallesinde 39 yaşındaki Arzu Ertan; Fikret Bayırlı tarafından pompalı tüfekle saldırıya uğrayarak katledilmiştir. Yıllar önce aile dostlukları Arzu ve ağabeyi Oğuz Ertan’ın anne ve babasının, Fikret Bayırlı’nın kiracısı olduklarında başlamış ve ilerleyerek devam etmiştir.

Bu uzun süreçte Fikret Bayırlı, Arzu Ertan’ın ağabeyi Oğuz Ertan’dan almış olduğu borç parayı geri ödememiş ve tüm iyi niyetli uzlaşma ve çözüm yollarını reddetmiştir. Fikret Bayırlı ile bir türlü anlaşmaya varamayan Oğuz Ertan, konuyu avukatı yolu ile mahkeme intikal ettirmiş, dava sonucunda evin tapu hakkı Oğuz Ertan’a geçmiştir.

Mahkeme kararına göre verilen 3 ay süre içerisinde evi boşaltmayan ve bu işi uzatarak her türlü yokuşa süren Fikret Bayırlı ve eşi toparlandıkları son gün olan 09.08.2019 tarihinde kalan birkaç eşyayı da çıkarttıktan sonra, saat 14:30 sularında eve tekrar geri gelip “Bu ev size de yar olmayacak” şeklinde tehditler savurarak evde sadece temizlik için bulunan Arzu Ertan’ı elindeki pompalı tüfekle katletmiştir.

Olay esnasında eşinin bitişik dairede olduğu ve akabinde özel bir araçla kaçtığı tespit edilmiştir. Konunun basında farklı şekilde ele alındığı görülüp, kamuda yanlış algı yaratılmaya çalışılması Ertan Ailesi ve yakınlarını üzmüş, davanın daha net görülmesi ve Arzu Ertan’ın haklarının korunması için bu açıklama kaleme alınmıştır.” 

Yaşanan acı olayın ardından Jandarmaya giderek olayda kullandığı silahıyla beraber teslim olan Fikret Bayırlı tutuklanmış, yaşamını kaybeden Arzu Ertan ise önceki gün toprağa verilmişti.

Etiketler : cinayet, arzu ertan, aile