MedyaFaresi MedyaFaresi

Artık Yazıcıoğlu üzerinden oy devşirmeyi bırakın

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, Tekirdağ'da konuştu. Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek vereceğini açıklayan Büyük Birlik Partisi'ni çok sert bir dille eleştirdi.

Eklenme: 17 Temmuz 2014 20:37 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 14:26

İşte konuşmasından satır başları:

Ey Bahçeli, Kılıçdaroğlu, Sivas'tan ötesi Türkiye değil mi? Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'a gitti bir salonda konuştu döndü daha fazlasını yapamaz. Dersim katliamı CHP döneminde oldu. Kılıçdaroğlu'nun ağzından Dersim'le ilgili bir şey duydunuz mu? Duyamazsınız. Ben dönemin Başbakan'ı olarak özür diledim.

Bunların Türkiye'ye vizyon kazandırmak gibi bir derdi yok.  Bunlar kaymak takımının partisidir. Kendilerine oy vermeyenlere hakaret ederler. Makarnacı, bidon kafalı dedi. Şimdi CHP kendi seçmenine tıpış tıpış sandığa gideceksiniz diyor, kendi seçmenine koyun muamelesi yapıyorlar.

Salon sosyeteleriyle bu ülke yönetilmez.  Biz milletin içinden çıktık. 12 yıl 8 seçim hepsinde büyüyerek geldik. 

Bana edilen hakarete aynı dille cevap vermem. Biz son dönemde Sayın Gül'le omuz omuza verdik. 

BU NASIL KARNI GENİŞLİK
 
CHP ve MHP'nin çıkan adayına Taksim'de eline bir dergi tutuşturdular. Acemilik çok kötü bir şey, Hele siyasette acemilik çok kötü bir şey.  CHP ve MHP'nin adayının eline tutuşturulan dergi, bir zaman Bediuzzaman'a hakaret etti, darbeyi savundu. Şahsıma da hakaretler etti. Bir kapağında da Muhsin Yazıcıoğlu kardeşime de çok büyük hakaret etti. Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimin mirası olan parti şimdi gitmiş bu adaya destek vereceğini açıklamış. Bu nasıl karnı genişliktir.  30 Mart seçimi öncesi Yazıcoğlu'nun kemiklerini sızlattılar.  Yatıp kalkıp Yazıcıoğlu'nun katillerini bulmadığımızı söylüyorlar. Bizim karşımızda bunu söylemiyorlar.  Artık Yazıcıoğlu üzerinden oy devşirmeyi bıraksın. bbp'ye gönül veren kardeşlerim partisine gereken cevabı verecektir. 
 
Yeni Türkiye'nin karşısında cılız muhalefetin adayı kalkıp 7 parti destekliyor 8. parti de geliyor diyor. Kırık çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez. Eski Türkiye'yi geri getirmeye çalışıyorlar. Eski Türkiye geri gelmeyecektir. 
 
Biz Türkiye'yi hep kucakladık, kucaklamaya devam edeceğiz. Kardeşlikle büyüttük, büyütmeye devam edeceğiz.
 
BİR MONŞER BULDULAR SİZİN KARŞINIZA GETİRDİLER
 
2007'de Cumhurbaşkanı'nı bize seçtirmek istemediler. Biz de halka gittik. Halkın seçmesine de karşı çıktılar. Şimdi hangi yüzle sizin karşınıza gelecekler. 
 
10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı'nı vekiller değil halk yani seçecek.  Bizim hazırladığımız o ortamda şimdi bir monşer buldular halkın karşısına çıkıyor. HDP'nin adayı bizim sağladığımız ortam sayesinde halkın karşısına çıkıyor. 
 
Özgürce manşet atan,  özgürce hakaret eden, benim aileme demediğini bırakan medya istediğini yapıyor.  Biz 77 milyon için eser üretmeye devam edeceğiz. Demokrasinin standartlarını daha üstlere çekeceğiz.  
 
Bölgemizde ve dünyada her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olacağız. Biz Hint yarım adasına Açe'ye orada zulüm var diye donanma gönderen Osmanlı'nın torunlarıyız. Mülk ve Adalet ona sahip çıkmakla mümkün olur. 
 
İstanbul doğumlu bir kardeşiniz olarak Tekirdağ'ın bende yeri ayrıdır. Tekirdağ'ın gelişmesi için elimizden geleni yaptık. Büyükşehir'e dönüştürdük,  Üniversitesini kurduk.  Kazanamadık üzgünüm ama bu başka.
 
Türkiye'nin dört bir yanını demir ağlarla örüyoruz. Önümüzdeki ay Ankara-İstanbul hızlı treni açıyoruz.  hızlı treni Tekirdağ üzerinden Edirne'ye uzatacağız.  Bu yolun bir ucunda marmaray diğer ucunda da TCDD var. 
 
Tekirdağ'ı ülkemizin saygın liman şehirlerinden biri haline getirdik.  Yük trenleri hiç kesintiye uğramadan  gidip gelecek. Tekirdağ bir ulaşım şehri haline getireceğiz.
 
Sağlıkta Tekirdağ bölgesinin parlayan yıldızı oluyor. Tekirdağ'a 480 yataklı bölge hastanesi kazandırıyoruz.  Tragep projesini uygulamaya koyduk.  İçme suyundan erozyon kontrolüne kadar dev bir proje bunun için 10 katrilyon harcama yapacağız. 
 
Tıpkı Haliç gibi Ergene'yi de temizleyeceğiz. Haliç'in yanından geçilmiyordu. Bunlar bizim işimiz. Merak etmeyin.  26 Havalimanını 52 havalimanına çıkardık. İstanbul'da yılda 150 milyon kapasiteli havalimanının temelini attık. Dünyada ilk üç içinde yer alıyor.  Bu millete yakışır. CHP ve MHP'nin hayalleri bile bize ulaşamaz.  TRAGEP Trakya'nın refah projesi olacak.  Allah nasip eder de Milletimin teveccühü ile Cumhurbaşkanı seçilirsem Tekirdağ'daki yatırımların takipçisi olacağım.  Seçilirsem başlanmış tüm projeler yatırımlar bizim takibimizde olacaktır.