MedyaFaresi MedyaFaresi

Arka Sokaklar Karadayı'dan kaçtı, Karagül'e yakalandı!

Medyafaresi.com yazarı Anibal Güleroğlu, reyting rekortmeni Arka Sokaklar dizisinin yaşadığı zorlukları değerlendirdi.

Eklenme: 07 Mayıs 2013 01:00 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 07:52

Anibal Güleroğlu / MEDYAFARESİ.COM

Kimilerine göre gerçekle hiç bağdaşmayan ve artık bitmesi gereken, kimilerine göreyse gayet güzel bulunup uzun yıllar sürmesi istenen ’Arka Sokaklar’, 2006’dan bu yana başa oynamayı bilen rakip tanımaz bir dizi. Daha doğrusu diziydi! Çünkü bu sezon devreye sokulan yapımlar ’Arka Sokaklar’ın ensesinde boza pişirmekte.

SARAİ SİERRA CİNAYETİ ARKA SOKAKLAR’DA -VİDEO-

’Karadayı’dan kaçıp ’Karagül’e yakalanıp ’kara’ kâbusların pençesine düşen dizinin eski rahatlığından eser kalmadı. Kıl payı birinciliği sürdüren yapım, TNS ölçümlerinin A/B grubunda ’Karagül’ün arkasına düştü. SBT ölçümlerinin sonuçları ise daha vahim. ’Tatar Ramazan’ın birinciliğe kurulduğu A/B grubunda ’Beyaz Show’un ardından beşinci sırada!

MAHİR’İN VURULMA SAHNESİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Çoğunlukla 3. sayfa haberleriyle atbaşı giden hikâyelerden oluştuğu için senaryo sıkıntısı çekmeyerek bugünlere kadar gelen ’Arka Sokaklar’, hem aynı gün yayınlanan zorlu dizilerin rekabetini, hem de kontör dolandırıcılığından kadına şiddete güncel ne konu varsa kullanmış olmanın tükenmişliğini yaşamakta.

MAHİR VE FERİDE ÖPÜŞMEYE DOYAMADI -VİDEO-

Doyurucu bir aksiyon yaratamamanın eksiğini aile hayatlarındaki esprilerle ve aşklarla gideren; uyumlu ve sevimli kadrosuyla da hatalarının üstünü kapatmayı beceren ’Arka Sokaklar’, yarattığı sempatik kombinasyonla izleyicinin gönlünde taht kurduğu halde şimdilerde aynı ilgiyi görmemekte.

İçeriğindeki aşkların kaçan tadı, yılların yorgunluğunu taşıyan oyuncuların fazlaca kanıksanıp medyada pek yer bulamaması ve nihayetinde uyuşturucu bağımlısı bir kızın hikâyesine odaklanıp pembe dizi kokuları saçması, yapımı her geçen bölüm biraz daha ötelemekte. Suat ile Nazike’nin şirinliği, Rıza Baba’nın üstün gayreti bile bu gerçeği değiştirmiyor.

Siz bakmayın toplamda hala birinci olduğuna... Müdavimlerin yarış hırsıyla beslenen destekten kaynaklanan ufak ara bir üstünlük bu. Çünkü rakipleri zorlu!

Dişçiydi, kuşçuydu, konuk oyuncuydu, dön baba dönelim konusuydu, polisiye yetmezse komediye buyurun olgusuydu... İyi güzel de hiçbiri ’Arka Sokaklar’ için tükeniş çanlarının çaldığı gerçeğini değiştirememekte.

İstanbul düzenini sağlarken, telsizle cep telefonunu konuşturup bir ilki gerçekleştiren unutulmaz hatalara da imza atan ve kendi günü haricinde hafta içi sürekli 16.30-18.50 saatleri arasında yayınlanıp ekranda kalma rekoru kırmaya niyetlenen ’Arka Sokaklar’, şayet taze kan bulamaz ve bu gidişatı sürdürürse üstüne çöken ’kara’ bulutun ağırlığıyla ezilip ’Akasya Durağı’ gibi birden şutlanıverir ona göre.

Anibal GÜLEROĞLU
guleranibal@yahoo.com
www.twitter.com/guleranibal